اخبارمعاونت فرهنگ، آموزش و پژوهش

سال ۱۴۰۳ سال آموزش معارف نماز برای همه

معاون فرهنگ، آموزش و پژوهش ستاد اقامه نماز شعار سال ۱۴۰۳ ستاد را " سال آموزش معارف نماز برای همه" اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز، منصور سرگزی معاون فرهنگ، آموزش و پژوهش ستاد اقامه نماز، ضمن گرامیداشت روز جهانی قدس اعلام کرد: رویکرد ستاد اقامه نماز در سال ۱۴۰۳ فراهم نمودن ظرفیت های فراگیر آموزشی برای تعلیم معارف نماز برای همه اقشار جامعه است. 

منصور سرگزی در گفت و گوی اختصاصی با روابط عمومی ستاد و در تبیین شعار سال ستاد بیان داشت: با استعانت از خداوند متعال در سال جاری تلاش خواهیم کرد با بسیج همه امکانات و ظرفیت های ستاد و نیز بهره گیری از مشارکت و همراهی مراکز علمی، آموزشی و تبلیغی کشور زمینه برخورداری همگان از معارف نورانی نماز را فراهم آوریم.

سرگزی افزود: خدمت رسانی آموزشی در این طرح ملی شامل همه شئون جامعه خواهد بود .

وی تاکید کرد: از خانواده و پدران و مادران که علاقه مند به فراگیری مهارت های شیوه های فرهنگ سازی نماز در خانواده و روش های دعوت فرزندان به نماز هستند، تا معلمان و مربیان مدارس که داوطلب فراگیری مهارت های ایجاد انس کودکان و نوجوانان به نماز و شیوه های جذب به نماز و مهارت های پاسخگویی به پرسش ها و شبهات نسل نو درباره نماز هستند، تا اعضای هیات علمی دانشگاهها که به دنبال کسب مهارت های تخصصی در گفتمان ها و کرسی های نقد و نظر دانشجویی پیرامون معارف نماز در دانشگاه ها می باشند و مدیران و مسولان دستگاههای اجرایی که تمایل به فراگیری روش های فرهنگ سازی نماز در محیط کار هستند مخاطب برنامه های آموزشی ستاد خواهند بود.

معاون فرهنگ، آموزش و پژوهش ستاد همچنین به ارائه آموزش های تخصصی به طلاب و روحانیون در زمینه های شیوه های تبلیغ معارف نماز در مساجد، مدارس، دانشگاهها، ادارات، پادگان ها و مراکز آموزشی، کارخانجات و مراکز صنعتی و سایر مراکز نیز اشاره کرد و افزود: در این زمینه نیز آماده خدمت رسانی به علاقمندان و ارائه آموزش های عمومی و تخصصی خواهیم بود.

منصور سرگزی اظهار داشت: این طرح ملی با همکاری و مشارکت وزارت آموزش و پرورش، سازمان تبلیغات اسلامی و دانشگاهها به ویژه دانشگاه فرهنگیان اجرا خواهد شد.

معاون فرهنگ، آموزش و پژوهش ستاد اقامه نماز از همه دلسوزان، فرهنگیان، دانشگاهیان و حوزویان و فرهیختگان نیز دعوت به همکاری نمود و اعلام کرد علاقمندان می توانند از طریق ستادهای اقامه نماز در استان های سراسر کشور در این طرح ملی همکاری کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا