اخبارهمدان

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان در خطبه های نماز جمعه به اهمیت اقامه نماز پرداخت

اگر اقامه نماز در سطح تقویت شود، بسیاری از مشکلات ما که ناشی از غفلت از همین فریضه معنوی و الهی است، برطرف خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان همدان، آیت‌اللّه شعبانی‌ موثقی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر همدان جمعه ۲۳ دی در خطبه‌ های پیش از نماز جمعه شهر همدان، بیان کرد: اگر اقامه نماز در سطح جامعه تقویت شود، بسیاری از مشکلات ما که ناشی از غفلت از همین فریضه معنوی و الهی است، برطرف خواهد شد.

امام جمعه همدان بیان کرد: انسان همیشه به دنبال تعالی و سعادت است لذا نماز بهترین وسیله برای رسیدن به این رشد و تعالی محسوب می‌شود. وی افزود: خواندن نماز باعث قبولی کارها و دعا می شود و با ارزش‌ترین چیزی که انسان را به خدا نزدیک می‌کند، نماز است.

نماینده ولی فقیه در استان همدان اولین وظیفه اولیا و صالحان در زمین را اقامه نماز برشمرد و گفت: حضرت امام حسین (ع) برای اقامه نماز و امر به معروف و نهی از منکر قیام کرد و به جهانیان اثبات کرد که ارزش احیای دین اسلام بالاتر از جان و مال است.

شعبانی موثقی در ادامه تصریح کرد: انسان اگر بخواهد به ذات ربوبی پروردگار نزدیک شود باید نماز خود را چون نماز معصومان به پای دارد همان‌گونه که امام علی (ع) به قدری در نماز مشغول ذات پروردگار می‌شد که خود را فراموش کرده و حقیقت مادی جهان را نادیده می‌گرفت.

حجت الاسلام شعبانی موثقی با اشاره به اهمیت نماز جمعه افزود: زیباترین اعمال یک فرد اقامه نماز جمعه می باشد زیرا موجب سربلندی و سرافرازی مسلمانان است. شعبانی موثقی تصریح کرد: نماز جمعه قرارگاه همدلی، وحدت و حلقه وصل بین مردم و حاکمیت است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا