اخبارکرمان

سخنرانی رئیس ستاد اقامه نماز کشور در جمع دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان استان کرمان

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کرمان،  حجت الاسلام محسن قرائتی، دوشنبه(۲۸ آذر) در جمع پرشور و گسترده دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان استان گفت: معلمی عبادت است.

مفسر قرآن کریم با بیان اینکه آیت الله گلپایگانی به من فرمودند ” ارزش معلمی از فقاهت کمتر نیست” افزود: معلمان باید خود را برای انواع سوالات آماده  کنند و توانایی پاسخ به شبهات را داشته باشند.

وی با بیان اینکه علم فقط آنچه در دانشگاه می خوانید نیست؛ اظهار کرد: نسل آینده باید مهارت داشته باشد؛ یکی از اشکالات امروز این است که دانشگاه ها، مهارت آموزی ندارند.

حجت الاسلام قرائتی با اشاره به شبهاتی که در مورد چگونگی انتقال علم از امام عسکری علیه السلام به امام زمان عجل الله تعالی در سن کودکی منتقل می شود و یا شبهه به طول عمر آن حضرت؛ اظهار کرد: وقتی انسان توانست علم را از آهن به آهن منتقل کند(فلش مموری و رایانه) پس خداوند هم می تواند چنان کند.

حجت‌الاسلام قرائتی معلمان را ناجیانی خواند که باید نسل جوان را از غرق شدن نجات دهند و ادامه داد: معلمان فقط مسئول انتقال علم نیستند بلکه باید خود را برای نجات نسل جدید و پاسخ‌گویی به رگبار شبهات آماده کنند و اگر خود نمی‌توانند پاسخ‌گوی شبهات باشند باید تحقیق کرده و پاسخ را به دانش‌آموزان بگویند.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور در بخش دیگری از سخنانش مدیریت مسئولان را مورد توجه قرار داد و با بیان اینکه برخی اشکلات نسبت به مدیریت‌ها وجود دارد، گفت: توجیه کردن و اینکه معایب را نادیده گرفته و همه‌ی کارهای مسئولان را خوب بدانیم حماقت است؛ همچنین تضعیف، جنایت است زیرا با وجود ۳۰۰ هزار شهید که جان خود را داده‌اند نباید به دلیل اشتباه چند مسئول همه را تضعیف کرد.

وی با بیان اینکه تکمیل، رسالت است لذا باید به سمتی رفت که رفع عیب کرد، افزود: انسان هیچ وقت از تحصیل علم فارغ نمی‌شود بنابراین نباید خود را محدود به کتاب‌های درسی کرد.

حجت‌الاسلام قرائتی مشکل دنیای امروز را اخلاق دانست و در ادامه خطاب به دانشجو معلمان گفت: معلم انسان‌ساز است و باید اهل ابتکار و دلسوز باشد و با محبت بین خداوند و نسل جوان ارتباط برقرار کند.سخنرانی رئیس ستاد اقامه نماز کشور در جمع دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان استان کرمان سخنرانی رئیس ستاد اقامه نماز کشور در جمع دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان استان کرمان سخنرانی رئیس ستاد اقامه نماز کشور در جمع دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان استان کرمان سخنرانی رئیس ستاد اقامه نماز کشور در جمع دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان استان کرمان سخنرانی رئیس ستاد اقامه نماز کشور در جمع دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان استان کرمان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا