اخبارهمدان

سخنرانی نمازی امام جمعه همدان در نماز جمعه دوم دی ماه

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان همدان، آیت‌اللّه شعبانی‌ موثقی جمعه ۲ دی در خطبه‌ های پیش از نماز جمعه شهر همدان، بیان کرد: محافظت از وقت نماز میعاد با حضرت حق است و اگر در زمان نماز کسی مشغول به کار دیگری شد منظور ترجیح دادن آن کار بر خداوند است.

امام جمعه همدان افزود: در قرآن کریم  آمده است نسبت به نمازهای خود محافظت کنید چون اولیای خداوند چشم انتظار  آمدن نماز هستند.

وی در ادامه با بیان اهمیت نماز ظهر افزود: خداوند می فرماید محافظت از نماز ها وظیفه هر مسلمان است بخصوص برپایی نماز وسط که منظور از آن نماز ظهر است.

شعبانی موثقی تصریح کرد: پیامبر اکرم(ص) می فرمایند: زمانی که نماز ظهر می شود دعا مستجاب خواهد شد و خوشا بحال کسانی که در آن لحظه دست به دعا می شوند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان در ادامه با بیان روایتی از امام رضا(ع) اظهار داشت: من دوست دارم اولین کسی باشم که نماز ظهر را می خوانم تا  ثواب آن ارتفاع و صعود پیدا کند به سوی آسمان.

شعبانی موثقی در پایان اظهار کرد: اول و آخر توصیه‌های انبیاء و قرآن کریم نماز است چراکه نماز در کنترل انسان موثر است و صرفا یک عمل عبادی نیست، کسی که اهل نماز باشد می‌تواند هوای نفس خود را به درستی مدیریت کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا