اخبارخراسان جنوبی

اولین جلسه شورای اقامه نماز استان خراسان جنوبی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان خراسان جنوبی، اولین شورای اقامه نماز استان با حضور قناعت استاندار، حجت الاسلام و المسلمین کمیلی مدیر ستاد اقامه نماز استان و دیگر اعضا، در روز بیستم خرداد ماه، در محل سالن جلسات استانداری خراسان جنوبی برگزار شد.

استاندار و رئیس شورای اقامه نماز استان در این جلسه با اشاره به جایگاه نماز در جامعه گفت: جایگاه نماز باید در ادارات دستگاه‌های اجرایی و مدارس و دانشگاه‌ها جدی گرفته شود و نیاز‌های نمازخانه‌ها بر طرف شود.

قناعت استاندار خراسان جنوبی بر حضور مدیران دستگاه‌های اجرایی در نماز جماعت ادارات و ارتباط بیشتر دستگاه‌های اجرایی با ستاد اقامه نماز استان تاکید کرد و افزود: هم اکنون وضعیت اقامه نماز دستگاه‌های اجرایی توسط ستاد اقامه نماز ارزیابی می‌شود و با توجه به گزارش دستگا‌های اجرایی از سامانه ارزیابی نیاز است تا اشکالات سامانه شناسایی و به تهران ارسال شود تا بر طرف شود.

وی با اشاره به ابلاغ آیین نامه توسعه فرهنگ اقامه نماز گفت: باید متناسب با هیئت نظارت بر اجرای این آیین نامه، در استان هم این هیئت تشکیل و وضعیت را رصد کند.

وی همچنین دستور برگزاری جلسه‌ای در خصوص تامین فرش نمازخانه‌های مدارس را داد.

حجت الاسلام کمیلی مدیر ستاد اقامه نماز استان هم با اشاره به اینکه بر اساس ارزیابی‌های ستاد اقامه نماز از ۸۳ دستگاه اجرایی ۳۰ دستگاه امتیاز کامل را اخذ کرده اند.

وی گفت: ۶۵ پرونده مساجد در حال ساخت و نیاز به مساعدت از استان به مجمع خیرین مسجد ساز کشور ارسال شده است که برای ۳۷ مسجد کمک دریافت شده و مابقی در دست بررسی است.

حجت الاسلام رستمیانی مدیر حوزه علمیه خراسان جنوبی هم با اشاره به اینکه باید بین مدارس و مساجد همجوار ارتباط برقرار شود گفت: ساعات کلاس مدارس و دانشگاه‌ها هم به گونه‌ای تنظیم شود تا دانش آموزان و دانشجویان به اقامه نماز اول وقت برسند.

حجت الااسلام مشرفی رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان با اشاره به اینکه در برخی مساجد امام جماعت نداریم گفت:باید از ظرفیت طلاب استان در بیرجند، مشهد و قم برای اقامه نماز در مدارس و مساجد بیشتر بهره ببریم.

مدیر کل صدا و سیمای استان نیز با اشاره به اینکه شاخص‌های ارزیابی دستگاه‌های اجرایی باید بروز رسانی شود گفت: در ارزیابی‌ها باید برنامه‌های جانبی دستگاه‌ها در خصوص ترویج فرهنگ اقامه نماز لحاظ شود.

مدیر کل آموزش و پرورش استان هم با اشاره به اینکه هم اکنون ۱۸۰ مدرسه استان فاقد نماز خانه است گفت:۳۰ هزارمتر مربع فرش هم برای نماز خانه‌های استان نیاز است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا