اخبارخراسان جنوبی

جلسه شورای اقامه نماز خراسان جنوبی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان خراسان جنوبی، جلسه شورای اقامه نماز استان، به ریاست استاندار، معاونین و اعضای شورای اقامه نماز استان سوم خرداد ماه در سالن جلسات استانداری برگزار شد

قناعت استاندار خراسان جنوبی در این جلسه با اشاره به شرایط نمازخانه‌ها، تصریح کرد: در بعضی از مکان‌ها بهترین نمازخانه‌ها وجود دارد، اما در جذب مردم برای اقامه نماز جماعت موفق نبوده‌اند که در این خصوص باید کار فرهنگی پژوهشی انجام شود.

استاندار خراسان جنوبی، ارزیابی عملکرد دستگاه‌های اجرایی درخصوص اقداماتی که در راستای تجهیز، بهسازی و کیفی‌سازی خدمات در نمازخانه‌ها انجام می‌شود را ضروری و مؤثر خواند.

وی بر ضرورت تجهیز نمازخانه‌ها با هدف ایجاد جاذبه برای حضور جوانان تأکید کرد و ادامه داد: در اولین جلسه شورای اداری استان نام دستگاه‌های موفق در این زمینه و نیز حوزه‌هایی که کوتاهی‌هایی داشته‌اند باید اعلام شود.

به گفته وی؛ باید برای اجرای توافقنامه‌های منعقده بین ستاد اقامه نماز کشور و وزارتخانه‌ها‌ رصد لازم انجام شود تا میزان اجرای آن‌ها در هر دستگاه اجرایی استان مشخص شود.

قناعت با اشاره به اینکه مدیران و معاونان دستگاه‌های اجرایی باید در نمازهای جماعت ادارات حضور یابند، بیان کرد: مکان نمازخانه ادارات و تجهیز آن‌ها باید به گونه‌ای باشد که سبب ایجاد جاذبه برای حضور جوان‌ها در نمازهای جماعت شود.

استاندار خاطرنشان کرد: دستگاه‌های مسئول باید در زمینه تجهیز نمازخانه مجتمع‌های بین راهی اقدامات لازم را انجام دهند.

وی با اشاره به اینکه نمازخانه  بیمارستان‌ها باید دارای فضای مناسبی باشند، یادآور شد: نمازخانه‌های بوستان‌ها نیز باید به خوبی تجهیز شوند تا شاهد برپایی نماز جماعت‌های باشکوه در آنها باشیم.

و در پایان مدیران دستگاههای  اجرایی استان اهم برنامه های خود برای ترویج فرهنگ نماز را اعلام کردند.

جذب مردم به سوی نماز نیازمند کار فرهنگی پژوهشی است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا