اخبارخراسان جنوبی

دومین جلسه شورای اقامه نماز استان خراسان جنوبی برگزار شد

تکمیل نمازخانه‌های ناتمام خراسان‌جنوبی در فهرست قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) قرار می گیرد.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان خراسان جنوبی، روز شنبه ششم آبانماه دومین شورای اقامه نماز استان با حضور استاندار، مدیر ستاد اقامه نماز استان و دیگر اعضا در محل سالن اجتماعات استانداری خراسان جنوبی برگزار شد.

 قناعت، استاندار خراسان جنوبی در این جلسه اظهارداشت: وظیفه ستاد اقامه نماز، سیاستگذاری و تصمیم گیری درخصوص تکلیف ادارات و دستگاه ها در بحث نماز است.

وی گفت: امام جماعت کاربلد و حضور معلمان و مدیران در نماز جماعت، شاه بیت تأثیر گذاری در حضور پررنگ بچه ها در نماز است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه ۱۸۶ فضای آموزشی خراسان جنوبی نمازخانه  ندارد و  حداقل ۳۰۰ میلیارد اعتبار برای ساخت آن نیاز است گفت: ایجاد و تکمیل نمازخانه‌های نیمه‌تمام در فهرست قرارگاه محرومیت‌زدایی امام حسن مجتبی(ع) قرار می‌گیرد تا در بازه زمانی سه یا چهار ساله شاهد اتفاقات خوبی در این زمینه باشیم.

استاندار خراسان جنوبی با اشاره به اثرگذاری معلمان در جذب و دعوت دانش‌آموزان برای شرکت در اقامه نماز اول وقت، عنوان کرد: دوره آموزشی شیوه‌های دعوت به نماز برای معلمان و مدیران مدارس با حمایت مالی استانداری برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه گردهمایی امامان جماعت مدارس استان برگزار می‌شود، افزود: در این گردهمایی ضمن قدردانی از زحماتشان، حق القدم آنان را افزایش خواهیم داد و برای برگزاری نماز جماعت در مدارس مساعدت می‌شود.

هفتمین اجلاس استانی نماز در خراسان جنوبی برگزار می‌شود

مدیر ستاد اقامه نماز خراسان‌ جنوبی، در شورای اقامه نماز استان با اشاره به بررسی وضعیت اقامه نماز در مدارس و دانشگاه‌ها، گفت: در تمام پیام‌های رهبر معظم انقلاب به اجلاس سراسری نماز تأکید بر این دو مقوله وجود دارد.

مدیر ستاد اقامه نماز خراسان‌ جنوبی اظهار کرد: از ابتدای مهرماه وضعیت اقامه نماز در مدارس بررسی شده است که در این زمینه چند نکته از جمله ظرفیت محدود نمازخانه‌ها در مدارس، رعایت نشدن زنگ نماز و حضور کمرنگ معلمان و مدیران در صف اول نماز جماعت حائز اهمیت است که باید مورد توجه قرار گیرد.

کمیلی با بیان اینکه سی امین اجلاس سراسری نماز با عنوان «نماز نسل نو با تمرکز بر نقش مدرسه، مسجد و دانشگاه» در دی‌ماه برگزار خواهد شد، گفت: در همین راستا هفتمین اجلاس استانی نماز خراسان جنوبی نیز قبل از اجلاس سراسری در جلسه شورای اداری استان با حضور مدیران دستگاه‌های اجرایی و فعالان این حوزه برگزار خواهد شد.

تکمیل نمازخانه‌های ناتمام خراسان‌جنوبی در فهرست قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) قرار می گیرد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا