اخبارایلام

مدیر نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نماز مرکز از فضاهای اقامه نماز مرز مهران بازدید کرد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان ایلام، حجت الاسلام و المسلمین جواد حیرانی، مدیر نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نماز مرکز از فضاهای اقامه نماز راه‌های مواصلاتی و پایانه‌های استان و مرز مهران در روز پنجشنبه نهم شهریورماه بازدید کرد.

حجت الاسلام حیرانی به عملکرد استان در اربعین حسینی اشاره کرد و گفت: در عصر حاضر یکی از عنایاتی که خداوند تبارک و تعالی به ما کرده، توفیق خدمتگزاری به زائران اباعبدالله الحسین(ع) است.

وی افزود: در پی بازدید و بررسی‌هایی که از فضاهای اقامه نماز استان ایلام داشتیم بحمدلله وضعیت فضاهای اقامه نماز، هم در راه‌های مواصلاتی و هم در پایانه مرزی شهید سلیمانی مرز مهران مورد بررسی و بازدید توسط کارگروه نظارت و ارزیابی فصاهای اقامه نماز قرار گرفت.

حیرانی تصریح کرد: با توجه به نظارت‌هایی که در سنوات گذشته صورت گرفته بود شاهد اتفاقات خوبی بودیم که همگی در سال جاری انجام پذیرفته است.

وی افزود: در راه‌های مواصلاتی و مسیرهایی که به ایلام و مهران منتهی می‌شوند در بحث احداث و نگهداری فضاهای موجود اقدامات خوبی صورت گرفته بود. از این جهت ما شاهد رشد خوبی بودیم. قطعا می‌دانیم که فراتر از این باید تلاش شود و همه عزیزان می‌دانند که نسبت به این موضوع باید حساسیت ویژه‌ای داشته باشند اما آنچه که درحال حاضر اتفاق افتاده نشان از اهتمام جدی مسئولان استان به این امر است.

حیرانی گفت: در پایانه شهید سلیمانی فضاهای متعدد اقامه نماز که بصورت موقت تدارک دیده شده است این اطمینان را به زائران داده‌اند که با خیالت راحت هرجا که اراده کنند می‌توانند اقامه نماز کنند. در فضاهای ثابت هم تلاش شده که بهسازی فضاهای موجود را داشته باشند و تجهیزات لازم فراهم شود.

این مقام مسئول اشاره کرد: سازمان راهداری استان با تمام دغدغه‌هایی که برای امر تردد زائران داشته است، از موضوع فضاهای اقامه نماز غفلت نکردند و کارهای بسیاری انجام شده است که جای تشکر و تقدیر دارد. موضوعی که بسیار حائز اهمیت است، نظارت‌های مستمر و موثر به ما کمک می‌کند که بتوانیم اطمینان داشته باشیم که از فضاهای موجود استفاده بهینه جهت اقامه نماز می‌شود. این امر نیازمند این است که نظارت‌های مستمر انجام شود و تا زمان پایان برگشت زوار ایرانی ادامه داشته باشد.

مدیر نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نماز مرکز ادامه داد: امسال از جمله مسائلی که قابل توجه بود این است که فضاهایی در دست احداث است. از این جهت عزیزان برنامه‌ریزی لازم را دارند که هرکدام از زائران ما بدون دغدغه به اقامه نماز بپردازند. البته مسائلی هم بود که دوستان ما تذکر لازم را دادند و امید به این است که در سال‌های آینده با وضعیت مطلوب‌تری در امر اقامه نماز و فضاهای اقامه نماز روبرو شویم و شاهد این باشیم که همه آن‌چه که وظیفه قانونی و دینیشان است در امر احیای فضاهای اقامه نماز و ایجاد بستر اقامه نماز انجام داده‌اند و تلاش کرده‌اند که تکلیف خود را انجام دهند.

وی خاطرنشان کرد: از دستگاه‌هایی که همت کردند و در امر ایجاد فضاهای اقامه نماز تلاش کردند تشکر می‌کنیم و آرزو می‌کنم که همه این عزیزان در ثواب زیارت امام حسین(ع) شریک باشند.

حجت الاسلام و المسلمین حیرانی در طول بازدید از فضاهای اقامه نماز راه‌های مواصلاتی و پایانه مرزی مهران، از مسجد عتبات عالیات ورودی شهر ایلام، موکب مرکزی شهر ایلام، مسجد راه کربلا خروجی شهر ایلام، فضاهای اقامه نماز سه راهی جندالله، حسینه قمر بنی هاشم ورودی شهر صالح آباد، مسجد امام حسین ورودی شهر مهران، فضاهای اقامه نماز پایانه برکت، مسجد پایانه مرزی شهید سلیمانی، نمازخانه‌های پایانه مرزی شهید سلیمانی و نمازخانه‌های موکب‌های سطح پایانه مرزی بازدید کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا