یزد

دوره سلامت معنوی ویژه کادر درمان بیمارستان شهید صدوقی یزد برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان یزد، صبح روز سه شنبه ۱۱ بهمن ماه، دوره آموزشی یک روزه سلامت معنوی ویژه کادر درمان بیمارستان شهید صدوقی استان یزد، با حضور حجت السلام والمسلمین مهدی نیا کارشناس فرهنگی آموزشی ستاد اقامه نماز، خطیبی مدیرکل دانشگاه علوم پزشکی استان، حجت السلام و المسلمین امامی مسئول نهاد رهبری این دانشگاه و با تدریس دکتر قربانی در سالن دکتر جوادی این بیمارستان برگزار شد.

در ابتدا با تلاوت آیاتی از قرآن کریم جلسه آغاز گردید، و مدیرکل دانشگاه علوم پزشکی استان یزد ضمن خوشامد گویی و خیر مقدم به مدعوین به ویژه دکتر قربانی افزود: دانشگاه علوم پزشکی یزد، اولین دانشگاه پس از انقلاب و  میوه انقلاب فرهنگی است. جامعه پزشکی یزد، مورد اعتماد همگان در کشور است  و این اعتماد و اعتبار، مرهون دیدگاه‌های شهید صدوقی بنیانگذار این دانشگاه و بیمارستان، است.

خطبی خاطر نشان کرد: با حضور پیوسته امامان جماعت در مراکز بهداشتی و دانشگاه ها مسئله اقامه نماز به صورت ویژه در حال اجراء و برگزاری می باشد. مسئولان در این دانشگاه در حال تلاش مستمر برای بهتر و پرشور تر برگزار شدن نماز هستند

امامی مسئول نهاد رهبری این دانشگاه تاکید کرد: در آموزه های دینی از گذشته تا به کنون گفته اند نماز جماعت و اقامه آن می تواند موجبات گشایش و رفع بلا های بسیار زیادی برای مومنین باشد و ما در بیمارستان ها دیده ایم که افرادی که با بیماری های مختلف به ما مراجعه کردند با کمک پزشکان و اتکا و توسل به خداوندمتعال و آموزه های دینی با رفع بیماری مرخص شده اند.

در ادامه دکتر قربانی درخصوص تسهیلات ایجادشده برای ادای فریضه نماز در بیمارستان ها سخنرانی کرد، وی در این دوره آموزشی، به کار پژوهشی صورت گرفته در این راستا اشاره کرد که بسیار موردعلاقه و تشویق حضار قرار گرفت.

وی افزود: باید همه نوع امکانات برای خواندن نماز بیماران در بیمارستان‌ها مهیا شود. مسلماً با شرایط ایدئال فاصله‌داریم اما باید در ساخت بیمارستان اول به مسائل نماز و نمازخانه‌ها توجه کرد بعد بقیه اتاق‌ها را درست کنیم. دشمن می‌خواهد نماز را امری شخصی و خصوصی معرفی کند و جلوی تأثرات نماز را بگیرد و نماز را از جلوی چشم‌ها دور کند اما ما باید هوشیار باشیم و نماز را متناسب با شأن آن به پاداریم.

دوره سلامت معنوی،کادر درمان، بیمارستان شهید صدوقی، استاد قربانی دوره سلامت معنوی،کادر درمان، بیمارستان شهید صدوقی، استاد قربانی دوره سلامت معنوی،کادر درمان، بیمارستان شهید صدوقی، استاد قربانی دوره سلامت معنوی،کادر درمان، بیمارستان شهید صدوقی، استاد قربانی دوره سلامت معنوی،کادر درمان، بیمارستان شهید صدوقی، استاد قربانی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا