اخبارخراسان رضوی

دوره آموزشی ویژه خبرنگاران خبرگزاری پانا برگزار گردید

مدیر ستاد اقامه نماز خراسان رضوی در جمع خبرنگاران پانا گفت: اولین اصل موفقیت در رسانه، شناخت اجتماعی مخاطب است.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز خراسان رضوی، به مناسبت دهه ی معارف نماز طبق تفاهم نامه منعقد شده خبرگزاری پانا با ستاد اقامه نماز استان دوره آموزشی ویژه خبرنگاران این مجموعه از تاریخ بیست و یکم لغایت بیست و چهارم مردادماه برگزار گردید.

این دوره آموزشی با سرفصل های اصول حاکم بر دعوت، شیوه های دعوت به نماز، آثار و برکات نماز و نقش رسانه در ترویج معارف نماز با حضور اساتید برجسته مرکز تخصصی نماز قم و مشهد، حجج اسلام کاظمی، سبحانی نیا و دوستی برگزار گردید.

مدیر ستاد اقامه نماز استان خراسان رضوی در ابتدای صحبت های خود در این دوره آموزشی گفت: اولین اصل موفقیت در رسانه، شناخت اجتماعی مخاطب است. اگر بخواهید بیننده رسانه شما نهادینه شود باید در راه حفظ ارتباط با وی با هنرمندی کوشا باشید.

وی در ادامه مطالب خود عنوان کرد: شما باید تمام سخنانی که می گویید عقل و عواطف مخاطب را نیز درگیر کند و همچنین گره از کار مردم باز کند و چاره ساز مشکل آن ها باشد وقتی تمام این مراحل انجام پذیرفت کار شما به نتیجه می رسد.

سبحانی نیا اضافه کرد: اولین اصل موفقیت در رسانه شناخت اجتماعی مخاطب است، شما باید از محیطی که در آن فعالیت می کنید اطلاعات و شناخت کامل داشته باشید تا بتوانید ورود به بحث پیش آمده را به طور دقیق بررسی کنید.

وی افزود: قشر خبرنگاران باید روح و زمینه پرسشگری را ایجاد کنند و پاسخگوی پرسش جامعه باشند زیرا ما در جامعه ای هستیم که فقر پرسشگری داریم همچنین اگر شما در حوزه خبرنگاری چهارچوب پاسخگویی را رعایت کنید یک پاسخ کوتاه شما می تواند تعدادی از سوالات زیاد در جامعه را نیز برطرف کند.

حجت‌الاسلام سبحانی‌نیا مدیر ستاد اقامه نماز خراسان رضوی در پایان سخنان خود خاطر نشان کرد: از جمله تمهیداتی که در جهت اشتراک ستاد اقامه نماز و مدارس پیش بینی شده مشارکت مسجد و مدارس است. برای مثال تقدیر از برترین دانش آموزان آن مدرسه در مسجد و یا یادآوری کردن و به خاطر سپردن برنامه‌هایی که در مساجد برای قشر دانش آموز انجام می‌شود.

دوره آموزشی ویژه خبرنگاران خبرگزاری پانا برگزار شد دوره آموزشی ویژه خبرنگاران خبرگزاری پانا برگزار شد دوره آموزشی ویژه خبرنگاران خبرگزاری پانا برگزار شد دوره آموزشی ویژه خبرنگاران خبرگزاری پانا برگزار شد دوره آموزشی ویژه خبرنگاران خبرگزاری پانا برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا