اخبارهمدان

دوره های آموزشی ویژه مدیران کانون های مساجد در استان همدان برگزار خواهد شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان همدان به نقل از ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد روز شنبه ۲۸ مرداد در گفتگویی با این خبرگزاری بیان کرد: برگزاری دوره های مختلف آموزشی ویژه مدیران کانون های فرهنگی هنری مساجد، دانشجویان، مربیان مهدهای کودک  در راستای ترویج نماز و ارزش های دینی و معنوی در حال برنامه ریزی است.

مدیر ستاد اقامه نماز استان همدان  به طرح «پیوندخانه، مدرسه و مسجد» با هدف انس بیشتر دانش آموزان با مسجد اشاره کرد و افزود: در این راستا نشست‌های نماز با دانش‌آموزان با عنوان طرح «شبهه‌شناسی» و با بررسی مسائل آموزشی و فرهنگی در حوزه نماز برگزار شد. حسنی حلم با بیان اینکه نمود و مشخصه اول ستاد اقامه نماز توجه مردم به نماز است و در ابتدای کار باید افراد را به نماز دعوت کنیم، افزود: نماز بازدارنده انسان از ناهنجاری‌های اخلاقی، رفتاری، فرهنگی و تربیتی است و اگر در جامعه ناهنجاری را در هر بُعدی ملاحظه کردید، حتما توجه جدی به امر نماز وجود نداشته است.

حجت الاسلام حسنی حلم با اشاره به برگزاری طرح شیوه‌های تبیین نماز ویژه والدین برای فرزندان بیان کرد: این برنامه با هماهنگی اداره‌کل آموزش و پرورش خواهد بود. وی ادامه داد: برگزاری نشست‌های دانشجویی نماز در دانشگاه‌ها ، جشنواره سراسری «فجر تا فجر» دوره آموزشی ویژه مربیان مهدهای کودک ، دوره‌ آموزشی ویژه معلمان دوره سوم ابتدایی و کلاس آموزشی برای ائمه جماعت مدارس از برنامه های است که تا پایان سال اجرا می شود.

مدیر ستاد اقامه نماز استان همدان از اجرای طرح سلامت معنوی در بیمارستان‌ها خبر داد و گفت: این طرح ویژه پرستاران و بهیاران بوده و با توجه به اینکه این قشر با بیماران در ارتباط هستند این دوره‌ ویژه آنها برگزار می‌شود. حسنی‌حلم با اشاره به شکل‌گیری مجمع خیرین مسجدساز تصریح کرد: این مجمع در راستای مرمت، تعمیر و تجهیز مساجد عمل می‌کند، به عبارتی این مجمع پشتیبانی مناطق و محلات محروم را دارد که سال قبل از ۱۰ روستا و محله با ۴۰۰ میلیون تومان حمایت مالی داشتند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا