اخباریزد

کمیسیون تخصصی اجلاس سراسری نماز در استان یزد برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان یزد، روز شنبه نهم دی ماه، کمیسیون تخصصی اجلاس سراسری نماز با حضور حجت الاسلام و المسلمین موسوی، مدیر ستاد اقامه نماز استان، حجت الاسلام و المسلمین گندمی، رئیس کمیته امور مساجد و آقای رستگاری، مدیر کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان در سالن جلسات ستاد اقامه نماز استان برگزار شد.

حجت الاسلام موسوی خاطر نشان کرد: هر ساله یک اجلاس سراسری نماز در کشور برگزار می‌شود و در استان‌ها و شهرستان‌ها نیز این اجلاس برگزار می‌شود اهمیت موضوع نیز مهم است چرا که نماز یک موضوع دینی، قرآنی و مذهبی و همچنین یک موضوع حاکمیتی است که هم حاکمیت در این موضوع مسئولیت دارد و هم در مجلس تبدیل به قانون شده و هم در شورای انقلاب فرهنگی و هم هیأت دولت چندین مصوبه در باب نقش تعیین‌کننده نماز وجود دارد.

وی افزود: موضوع امسال اجلاسیه “نماز نسل نو با رویکرد مدرسه، مسجد و دانشگاه است” و با اشاره به اهمیت اجلاس نماز و لزوم برگزاری کمیسیون های تخصصی در این خصوص باید سعی کرد اجلاس استانی نماز با شکوه و بار معنوی شایسته برگزار گردد.

وی در ادامه گفت: کار اقامه نماز یک کار ملی و دینی است و به عنوان هدایتگر در کنار دستگاه های اجرایی می توانیم از کارنامه خوب خود دفاع کنیم.

حجت الاسلام گندمی یادآور شد: کمیسیون تشکیل شده می تواند به عنوان اتاق فکر نماز باشد و از مصوبات این جلسات در صحن سراسری سی امین اجلاس نماز که قرار است در زنجان برگزار خواهد شد، مطرح گردد.

وی در پایان گفت: بایستی فرهنگ نماز را در خانواده طوری نهادینه سازیم تا بچه ها با خانواده در مساجد حضور یابند، که می تواند تاثیرات خوبی را در جامعه به همراه داشته باشد.

و در پایان جلسه به رسم یاد بود و تشکر به روحانیون فعال مسجدی هدایایی اهدا شد.

کمیسیون تخصصی اجلاس سراسری نماز در استان یزد کمیسیون تخصصی اجلاس سراسری نماز در استان یزد کمیسیون تخصصی اجلاس سراسری نماز در استان یزد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا