اخبارکرمانشاه

جلسه تشکیل کمیسیون تخصصی سی امین اجلاس سراسری نماز در کرمانشاه برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کرمانشاه، صبح روز بیست و یکم آبان ماه، جلسه برنامه ریزی و فراهم آوردن سازو کار تشکیل کمیسیون تخصصی سی امین اجلاس سراسری نماز با حضور مدیر ستاد استان و اعضای کمیسیونها در محل اداره کل ارشاد اسلامی استان کرمانشاه برگزار شد.

در این جلسه حجت الاسلام و المسلمین علی مولوی با اشاره به ساز و کار تشکیل کمیسیونهای ملی و استانی سی امین اجلاس سراسری نماز به تشریح آن پرداخت و گفت: ان شا الله اجلاس سراسری امسال با عنوان نماز نسل نو با رویکرد مدرسه، مسجد و دانشگاه در نیمه دوم آذر ماه سال جاری در زنجان برگزار می شود؛ لذا کمیته های اجرایی اجلاس شامل شش کمیته علمی، فرهنگی، تبلیغات، اطلاع رسانی، ارزشیابی، پشتیبانی و خدمات، حفاظت و حراست می باشد.

مولوی کمیسیون های تخصصی را کمیسیون ملی متشکل از نمایندگان سیزده  دستگاه، کمیسیون های مطالعاتی استانی که توسط هر یک از آنها در واحد های تابعه در سی و یک استان کشور با همراهی مدیران ستاد اقامه نماز استانها تشکیل می شود.

مدیر ستاد استان از وزارتخانه های آموزش و پرورش، علوم وتحقیقات، بهداشت و درمان، ورزش و جوانان، فرهنگ و ارشاد اسلامی، شورای سیاستگزاری ائمه جمعه، نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، سازمان تبلیغات، صدا و سیما، ستاد عالی هماهنگی کانونهای فرهنگی هنری مساجد، دانشگاه فرهنگیان، اوقاف و امور خیریه و مرکز رسیدگی به مساجد تهران به عنوان ۱۳ دستگاه اعضای کمیسیون تخصصی نام برده و گفت: متناظر با این دستگاهها نیزدر سطح استان را اعضای کمیسیون استان تشکیل می دهند.

حجت الاسلام مولوی ازشناخت موضوع و مشکلات مرتبط با نسل نو در دو سطح ملی و استانی شامل : شناسایی مشکلات، مسائل و موانع رونق نماز در مدارس، دانشگاه ها و مساجد، ارائه راهکار های عملی درونی سازی فرهنگ نماز در بین نسل نو ، رونق بخشی نماز مدارس، دانشگاهها و تقویت حضور نسل نو در نماز جماعت مساجد و همگرایی و تعامل بین دست اندر کاران امر ترویج و توسعه فرهنگ نماز، تشکیل کمیسیون ملی و متناظر آن در استان، اعلام موضوعات و مسائل مورد نظر ، بررسی دقیق مشکلات شامل بیان رسا ودقیق مشکل ، عوامل پیدایش و تعیین وظایف و راهکار هالی قانونی و جمع بندی گزارش میدانی کمیسیونهای استانی به عنوان وظایف کمیته های تخصصی یاد کرد.

مدیر ستاد استان ادامه داد: پس از برگزاری اولین جلسه حداقل سه جلسه دیگر برای بررسی روند کار تا قبل از اجلاس برگزار خواهد شد.

وی، اهداف و وظایف پیش بینی شده شامل گزارش تحقق اقدامات موثر در اقامه نماز، عوامل ناکامی ومیزان عقب ماندگی و راهکار های برنامه ها  و ارسال گزارش تا ۴۸ ساعت  بعد از تشکیل آخرین جلسه به ستاد مرکزی و ستادی را مورد تاکید قرار داد.

پس از تشریح برنامه ها توسط مدیر ستاد استان حاضرین نکته نظرات خود را بیان و در پایان تصمیماتی اتخاذ و مصوب شد.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا