اخبارحوزه ریاستمعاونت فرهنگ، آموزش و پژوهش

پنجمین جلسه کمیسیون های تخصصی سی امین اجلاس سراسری نماز برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز، پنجمین جلسه کمیسیون های تخصصی سی امین اجلاس سراسری نماز با عنوان ” نماز نسل نو با تمرکز بر نقش مدرسه ، مسجد و دانشگاه” با حضور قائم مقام و معاونین ستاد اقامه نماز و نمایندگان دستگاه های عضو در روز شنبه هجدهم آذرماه برگزار شد.

این جلسه با هدف ارائه نتایج و یافته های کمیسیونهای ملی و استانی توسط شورای سیاستگذاری ائمه جمعه، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ، دانشگاه فرهنگیان و وزارت ورزش و جوانان تشکیل شد.

سید احمد زرهانی قائم مقام ستاد اقامه نماز ضمن قدردانی از حضور اساتید و نمایندگان دستگاه های اجرایی، با اشاره به رابطه مفاسد اجتماعی و نگرش نسل نو با اقامه نماز، گفت: نظام جمهوری اسلامی مصمم بر برخورد با مفاسد هست و پیگیری مفاسد بر عهده نظام است و آن را کشف میکند که این نشان از زندگی در نظام سالم هست و در تلاشیم با اداره موجود در نظام، کاستی ها را برطرف کنیم.

وی افزود: باید فرصت هایی برای میزگردهای تخصصی نماز و روشنگری و ایجاد امید و نشاط در نسل نو را فراهم کنیم

زرهانی یادآور شد: نمایندگان وزارتخانه ها، در پایان این جلسه اهتمام داشته باشند نسبت به تدوین یک سند از نکات مد نظر اجلاس سی ام به دست بالاترین مقام هر دستگاه برسد تا شاهد ارتقای فرهنگسازی نماز در بین نسل نو باشیم.

وی اولین و مهمترین رسالت در نظام جمهوری اسلامی را اقامه نماز عنوان کرد و گفت: اگر در این حوزه موفق باشیم سایر فعالیتها به ثمر خواهد نشست.

قائم مقام ستاد اقامه نماز افزود: کار اقامه نماز یک کار ملی و دینی است و به عنوان هدایتگر در کنار دستگاه های اجرایی می توانیم از کارنامه خوب خود دفاع کنیم.

وی افزود: ترتیبی اتخاذ شود تا جلسه آینده بروندادهای کمیسیون های ملی و استانی دریافت و مطرح شود تا به عنوان سند نهایی در صحن اجلاس قرائت شود.

سید احمد زرهانی در پایان خاطرنشان کرد: بعد از اجلاس سراسری نماز بایدهای اجلاس به عنوان سند ملی ابلاغ می شود و کارگروه تخصصی به عنوان اتاق فکر ادامه داشته باشد تا توان فکری یکدیگر استفاده کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا