اخبارحوزه ریاستمعاونت فرهنگ، آموزش و پژوهش

جلسه تبیین تشکیل کمیسیون های تخصصی اجلاس نماز در استان ها برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز، جلسه تبیین سازوکار تشکیل و فعالیت کمیسیون های استانی سی امین اجلاس سراسری نماز بصورت وبیناری با حضور قائم مقام، رئیس کمیسیون ها تخصصی اجلاس و معاونین ستاد اقامه نماز با مدیران ستادهای اقامه نماز استان ها برگزار شد.

در ابتدای جلسه سید احمد زرهانی قائم مقام ستاد اقامه نماز، با اشاره دستور کار جلسه، گفت: تشکیل کمیسیون های تخصصی استانی اجلاس در دستور کار قرار بگیرد.

وی گفت: یک برنامه در افق ۵ یا ۱۰ ساله برنامه ریزی شود و دستگاه های همکار و تحت اشراف برای اجلاس برنامه بدهند.

قائم مقام ستاد اقامه نماز تاکید کرد: برگزاری اجلاس های استانی بعد از تصویب در جلسات شورای اقامه نماز و اجلاس های شهرستانی با کمک دانشگاه ها و آموزش و پرورش با هدف به تفکر کشاندن دانشجویان، علما و اندیشمندان جهت ترغیب نسل نو و ترویج معارف نماز در جامعه برگزار شود.

وی افزود: در ادبیات کاربردی منتهی به تحرک نیاز به کار بیشتر داریم که می توانید از حوزه های فکری و علمی و پژوهشی استانها کمک بگیرید.

سید احمد زرهانی افزود: استفاده از ظرفیت صدا و سیما، فضای مجازی، رسانه های محلی با پخش تیزر، برگزاری میزگرد های تخصصی و استفاده از سخنرانان علمی موجب تحرک می شود.

وی اظهار داشت: باید کاری را انجام دهیم که در حوزه تولید علم و حرکت های انگیزشی و آموزشی امر نماز، چهره درخشان تری را نسبت به سالهای گذشته از خود نشان دهیم تا میدان آرایش بهتری پیدا بکند.

قائم مقام ستاد اقامه نماز در پایان ضمن قدردانی از مدیران استانها در گزارشات استانی، خواستار عمل به وظایف ستادی و توجه به کار بیشتر در حوزه ترویج معارف نماز شد.

وی افزود: نیازمند کارنامه پر افتخار در حوزه نماز هستیم تا تحول عظیمی در کشور ایجاد شود.

حجت الاسلام و المسلمین محی الدین محمدیان مشاور برنامه ریزی و نسل نو ستاد اقامه نماز و رئیس کمیسیون ها تخصصی سی امین اجلاس سراسری نماز در این جلسه ساز و کار تشکیل کمیسیون های تخصصی استانی در بین ۱۳ دستگاه عضو این کمیسیون را در سه محور تبیین کرد.

وی اولین قدم را خود ارزیابی نسبت به مأموریت ها، وظایف و اقدامات انجام شده بیان داشت و دومین اقدام را، شناسایی علل ناکامی ها و عدم توفیق دستگاه در انجام مأموریت های ترسیم شده خود با توجه به اسناد بالادستی و برنامه های پیش بینی شده خود در حوزه نماز بر شمرد.

مشاور برنامه ریزی و نسل نو ستاد افزود: گام نهایی در دستیابی به اهداف و ارائه نتایج مطالعه وضعیت موجود و ارائه برنامه ها متناسب با شرح وظایف، مأموریت‌ها و اختیارات قانونی در افق ۱۰ ساله و ۵ ساله به ویژه نماز نسل می باشد.

در این جلسه منصور سرگزی معاون فرهنگ، آموزش و پژوهش و مسئول دبیرخانه دائمی اجلاس های سراسری نماز، نسبت به تشریح انتظارات و ملاحظات در برگزاری پیش اجلاس های استانی و شهرستانی و نیز گزارش اجمالی از روند تشکیل کمیسیون های تخصصی در سطح ملی نکاتی را مطرح کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا