اخبارخراسان رضوی

دومین نشست کمیسیون تخصصی اجلاس نماز در آموزش و پرورش خراسان رضوی تشکیل شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز خراسان رضوی، با حضور مدیر ستاد اقامه نماز، معاونت پرورشی و کارشناسان، نشست کمیسیون تحصصی اجلاس نماز آموزش و پرورش شنبه چهارم آذرماه برگزار شد.

در ابتدای این جلسه دبیر اقامه نماز آموزش و پرورش استان از اقدامات و فعالیت های انجام گرفته شده پس از جلسه هماهنگی کمیسیون تخصصی در جهت نماز نسل نو ارائه داد.

حجت الاسلام و المسلمین سبحانی نیا مدیر ستاد اقامه نماز خراسان رضوی در این نشست گفت: در راستای نماز نسل نو چه مشکلاتی اساسی وجود دارد و در نهایت برای حل مشکل و رونق بیشتر نماز نسل نو در قالب برنامه های بلند، کوتاه و میان مدت باید دید آموزش و پرورش چه کارهایی می تواند انجام دهد.

وی ادامه داد: حوزه علمیه و دانشگاه فرهنگیان از ظرفیت هایی بالایی برخودار هستند و باید از فضای این دو مجموعه در ترویج و توسعه نماز نسل استفاده کرد.

سپس اعضای حاضر در جلسه به بحث و تبادل نظر راجع به مشکلات، موانع و راهکارهای اقامه نماز نسل نو پرداختند.

در ادامه مهدوی خواه معاونت پرورشی آموزش و پرورش خراسان رضوی مشکلات و نقاط ضعف را بازگو کرد و گفت: در بعضی از مدارس و اماکن عمومی فضای مناسبی جهت اقامه نماز وجود ندارد. همچنین می توان به عدم حضور مدیران، معاونین، همکاران و عوامل اجرایی در برپایی اقامه نماز و مسائل پیرامون آن اشاره کرد.

در پایان پیشنهاداتی جهت رفع مشکلات و موانع اقامه نماز نسل نو ارائه شد که می توان به تقویت محتوای دینی و نمازی کتب دانش آموزان، اصلاح فرم ارزیابی مدیران با محوریت نماز و امور تربیتی، ایجاد یک فضای مناسب و جذاب جهت اقامه نماز در مدارس، تمرکز بر توسعه دانشگاه فرهنگیان جهت جذب نیروی توانمند و … اشاره کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا