اخباراصفهان

نشست تخصصی نماز و اصناف در بازار بزرگ اصفهان

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان اصفهان، نشست تخصصی نماز و اصناف در بازار بزرگ اصفهان با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم رنجبر مدیر ستاد اقامه نماز استان برگزار شد.

این نشست سه روز متوالی در تاریخ ۶، ۷ و ۸ شهریور ماه با حضور طلاب و کسبه بازار و با موضوع اهمیت نماز اول وقت و تأثیر آن در رزق و روزی برگزار شد.

مدیر ستاد اقامه نماز استان اصفهان به اهمیت یاد خدا اشاره کرد و بیان داشت: از علل ایجاد واقعه کربلا فراموشی یاد خداوند است که ارتباط ضعیف با قرآن، عدم مقاومت در برابر گناه، عدم حق پذیری و عدم تشخیص حق از باطل از علامات فراموشی یاد خدا است.

وی بی توجهی به امر نماز و عبادت را از دیگر علامات فراموشی یاد خدا دانست و گفت: شاید مهم ترین علامت فراموشی یاد خدا، عدم توجه به امر نماز باشد چرا که تأکیدات فراوانی در اقامه نماز اول وقت و به جماعت در مسجد شده است.

حجت الاسلام والمسلمین رنجبر بیان نمود: موضوع نماز اول وقت به خصوص در بازار بزرگ اصفهان همیشه تمدن ساز بوده است و کسبه برای اقامه نماز اول وقت مغازه را تعطیل نموده و در نماز حاضر می شدند لذا به واسطه این امر رزق و روزی فراوانی داشتند.

وی با اشاره به آیات  و روایاتی که به اهمیت نماز اول وقت می پردازند اشاره نمود و گفت: حتی در جنگ ها نیز مشاهده می شود اهل بیت علیهم السلام نماز را اولویت قرار می دادند مثل نماز حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام در روز عاشورا.

نشست تخصصی نماز و اصناف در بازار بزرگ اصفهان

نشست تخصصی نماز و اصناف در بازار بزرگ اصفهان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا