اخبارخراسان رضویمرکز تخصصی نماز

با حضور قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور جلسه هم اندیشی اساتید مرکز تخصصی نماز مشهد برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز خراسان رضوی، با حضور قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور، معاون فرهنگ، آموزش و پژوهش، حجت الاسلام و المسلمین ولیخانی مدیر مرکز تخصصی نماز قم، معاون فرهنگی و پرورشی آموزش و پرورش، مدیریت و کارشناسان ستاد اقامه نماز استان جلسه هم اندیشی اساتید مرکز تخصصی نماز مشهد پنجشنبه یازدهم آبان ماه برگزار شد.

در این نشست پس از خیرمقدم حجت الاسلام و المسلمین سبحانی نیا مدیرستاد اقامه نماز استان خراسان رضوی، از دوره های برگزار شده تربیت مدرس نماز و نحوه همکاری و بکارگیری اساتید تربیت شده توسط ستاد استان گزارشی به حاضرین در جلسه ارائه شد.

در ادامه جلسه سیداحمد زرهانی قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور بر لزوم داشتن طرح درس برای گروههای مختلف مخاطبین توسط اساتید تخصصی نماز، بروزشدن محتوای آموزشی و تسلط بر مباحث جدید جامعه شناسی ، روانشناسی مخاطب تاکید کرد.

منصور سرگزی معاون فرهنگ، آموزش و پژوهش ستاد اقامه نماز کشور ضمن پاسخ به سوالات و درخواست های اساتید به انجام برنامه های جانبی همچون تجمع اساتید تخصصی نماز قم و مشهد قبل از اجلاس نماز امسال در زنجان، برگزاری اردوها و تجمع های فصلی اساتید دو مجموعه در طول سال و ارائه جدیدترین محتواهای نماز به مرکز مشهد قول مساعد داد و افزود: تمام تلاش ستاد اقامه نماز مرکز این است که تمام ظرفیت های مرکز تخصصی نماز مشهد بکار گرفته شود و پا به پای قم از توان اساتید مشهد هم بهره برده شود و علاوه بر اعزام در شش استان شرق کشور به سایر استان های کشور نیز اعزام شوند.

حجت الاسلام و المسلمین ولیخانی مدیر مرکز تخصصی نماز قم نیز ضمن ارائه ظرفیت ها و گزارشی از فعالیت های مرکز قم بیان داشت: هم افزایی و اجرای برنامه های مشترک بین مرکز قم و مشهد تمام تلاش ما است و تمام تولیدات محتوایی و ابتکارات در اختیار اساتید مشهد قرار خواهد گرفت.

وی افزود: جلسات هفتگی اساتید در روزهای پنجشنبه برگزار می شود که روش ها و راهکارهای جدید تولید محتوا توسط اساتید تخصصی نماز قم ارائه می شود که از شما اساتید مشهد هم به طور جدی دعوت به همکاری داریم.

در پایان جلسه مهدوی خواه معاون فرهنگی و پرورشی آموزش و پرورش استان به توضیح سامانه جدید نورینو پرداخت و افزود: تمام فعالیت های نمازی مدارس در این سامانه رصد می شود و مهمترین اتفاق مهم برگزاری نماز جماعت و قرار دادن زنگ نماز در برنامه های دانش آموزان است.

وی با درخواست از روحانیون و طلاب جهت همکاری در اقامه نماز در مدارس گفت: همه کسانی که در اقامه نماز مدارس دغدغه ایی دارند می توانند در این سامانه ثبت نام کنند و به عنوان نماز یار جهت تصحیح قرائت نماز دانش آموزان، پاسخ یار در شبهات مرتبط با نماز، در ارزیابی عملکرد مدیران مدارس در اقامه نماز معاون و یاری رسان آموزش و پرورش باشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا