اخبارکهگیلویه و بویراحمد

اولین کارگروه کمیسیون های تخصصی ششمین اجلاس استانی نماز کهگیلویه و بویر احمد برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کهگیلویه وبویر احمد به نقل از ایرنا، اولین جلسه کارگروه کمیسیون های تخصصی ششمین اجلاس استانی نماز روز سه شنبه بیست و دوم آبان ماه باحضور معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری، مدیر ستاد اقامه نماز ودیگر اعضای کار گروه در سالن شماره دو استانداری تشکیل شد.

رضا قاسمی در کارگروه کمیسیون های تخصصی ششمین اجلاس استانی نماز اظهار داشت: فراخوان علمی سی‌امین اجلاس سراسری نماز با رویکردی متفاوت منتشر شد به گونه‌ای که مخاطبان این فراخوان مدیران ارشد نظام و اساتید نهادهایی هستند که در پرورش آینده‌ سازان این مرز و بوم نقش‌آفرین هستند.

وی بیان کرد: نیاز است مدارس، دانشگاه ها به طور ویژه فرهنگیان، صدا و سیما و دیگر دستگاه‌های فرهنگ ساز با برگزاری کارگروه های مختلف ظرفیت های معنوی استان را احیا کنند.

قاسمی با اشاره به مشخص شدن ۶ کمیته در حوزه های مختلف برای برگزاری اجلاس سراسری نماز افزود: تلاش در جهت فعال نمودن ظرفیت های بالقوه جامعه در زمینه اقامه نماز، تحقق پیام ها و انتظارات مقام معظم رهبری، جلب همکاری و مشارکت نهادهای مردمی و دستگاه ها در برنامه های توسعه و ترویج فرهنگ نماز، معرفی تجربیات و ایده های موفق در ترویج نماز و همچنین ارائه نتیجه ارزیابی سالیانه دستگاه ها در زمینه اقامه نماز و تقدیر از فعالان و تذکر به غیر فعالان باید در اولویت کمیته ها قرار گیرد.

وی این کمیته ها را شامل علمی، فرهنگی، اطلاع رسانی و تبلیغات، ارزشیابی و همچنین حفاظت و حراست ذکر کرد.

قاسمی تصریح کرد: ۱۳ دستگاه در سطح استان باید با تشکیل کمیسیون های مختلف برنامه های اجلاس نماز را اجرا کنند.

وی اضافه کرد: اجلاس سراسری نماز با موضوع «نماز نسل نو با تمرکز بر نقش مدرسه و مسجد و دانشگاه» از نیمه دوم آذرماه در استان زنجان برگزار می‌شود.

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه امسال برنامه های اجلاس سراسری نماز رویکرد تحولی دارد گفت: نیاز است نهادها با تشکیل کمیسیون های تخصصی برنامه ها راهبردی خوبی ارایه دهند.

مراد علی پیوند بیان کرد: گزارش ها و پیشنهادات مفید و راهبردی کمیسیون ها در سطح استان در اجلاس سراسری نماز در استان زنجان انتخاب و استفاده خواهد شد.

وی بر برگزاری مستمر جلسات از سوی کمیته ها تاکید کرد و گفت: برگزاری دوره های آموزشی نقش مهمی در ارایه برنامه های راهبری از سوی دستگاه های مختلف دارد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه وبویراحمد گفت: این نهاد فرهنگی در چندین جشنواره به پیوست نماز توجه خاصی داشته است.

امین درخشان بیان کرد: برنامه های مختلفی از سوی فرهنگ و ارشاد اسلامی در سطح شهرستانهای استان برای ارایه برنامه های راهبردی اجلاس سراسری نماز پیش بینی شده است.

وی اضافه کرد: علاوه بر اجرای این برنامه ها جشنواره ملی نماز و نیایش با محوریت سجاده در سطح استان پیش بینی شده است.

برگزاری کارگروه کمیسیون ن های تخصص ششمین اجلاس استانی نماز در کهگیلویه وبویر احمد

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا