اخبارخراسان جنوبی

برگزاری نشست تخصصی نماز ویژه دانش آموزان مجتمع شبانه روزی غدیر شهرستان سربیشه

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز خراسان جنوبی، در روزبیست وششم مهرماه، با حضورحجت الاسلام و المسلمین الماس وش دبیر ستاد اقامه نماز شهرستان سربیشه و همراهی اداره آموزش و پرورش شهرستان نشست تخصصی نماز با محوریت شیوه های دعوت به نماز در محل مجتمع شبانه روزی غدیر همراه با نماز جماعت مغرب و عشا در راستای اجرای برنامه های عملیاتی منشور اقامه نماز در مدارس برگزار شد.

مدرس بومی شهرسان سربیشه در این نشست ها به محورهایی چون نماز و خانواده، جایگاه نماز، شیوه های جذب و دعوت به نماز گفتگو کرد.

الماس وش گفت: نماز اولین فریضه ی الهی است و ماموریت کلیه ی پیامبران است و زندگی بشر و ارتباط بنده با خداوند متعال از طریق نماز است و همه ما باید به این فریضه الهی اهمیت دهند.

وی هچنین با اشاره به آیاتی از قرآن کریم گفت: اگر نماز در جامعه ضایع شود،جامعه با مشکلاتی مواجه خواهد شد و یکی از راه های جلوگیری از منکرات در جامعه اقامه نماز می باشد.

الماس وش خطاب به دانش آموزان و شرکت کننده در این نشست گفت :شما دانش آموزان عزیز در همین سنین جوانی و نوجوانی برای  رسیدن به موفقیت و پیشرفت در امورات زندگی و درس و تحصل به این فرضه الهی اهمیت دهید و از اقامه نماز در اول وقت غافل نشوید.

دبیر ستاد اقامه نماز شهرستان سربیشه در بخش دیکر از  سخنان خود در خصوص اهمیت آثار و برکات نماز اول در کلام بزرگان مطالبی را مطرح و به سوالات و شبهات که  در این نشست ها ازسوی دانش آموزان در خصوص مسائل نماز مطرح شده بود پاسخ داد .

 

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا