اخبارخراسان جنوبی

کارگاه آموزشی شیوه های جذب فرزندان به نماز ویژه اولیاء شهرستان خوسف برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان خراسان جنوبی، چهارم آذر ماه، با حضور حجت الاسلام و المسلمین کمیلی مدیر ستاد اقامه نماز خراسان جنوبی کارگاه آموزشی نماز و شیوه های جذب فرزندان به نماز و مسجد ویژه اولیاء در محل نماز خانه دبیرستان دخترانه کوثر شهرستان خوسف برگزار شد.

مدیر ستاد اقامه نماز استان در این نشست  به تشریح راه های جذب  و دعوت فرزندان به نماز پرداخت و گفت: یکی از راه کار های موثر در جذب فرزندان ابراز علاقه به فرزند است و دعوت به نماز زمانی موثر خواهد بود که این محبت در اوج باشد و خود پدر و مادر هم به اقامه نماز اول وقت اهمیت دهند تا فرزندان که ما پدر و مادرها را الگو قرار می دهند تحت تاثیر قرار گیرند .

وی در ادامه به تشریح جایگاه نماز در سیره پیامبران و ائمه اطهار علیهم السلام پرداخت و گفت: گلایه پیامبر اسلام(ص) از والدین و فرزندان آخرالزمان به جهت عدم اهتمام به فرایض دینی و نماز بوده است و عدم تعلیم جامع واجبات به فرزندان را عامل این گلایه عنوان می کردند.

کمیلی در ادامه به  اولویت ها تربیتی فرزندان  در سنین مختلف پرداخت و گفت: اولین تربیت، تربیت دینی است و اول تربیت دینی اقامه نماز است چراکه دینداری فرزندان حاصل دینداری والدین و اهتمام آنان به مسائل دینی است.

پاسخگویی به سوالات خانواده ها در حوزه های تربیتی و روش های جذب فرزندن به نمازاز دیگر برنامه های این نشست صمیمی بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا