اخبارهمدان

نشست تخصصی نماز اداره بهزیستی تویسرکان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان همدان، نشست تخصصی نماز با موضوع شیوه های دعوت فرزندان به نماز، ویژه خانواده های تحت پوشش بهزیستی شهرستان تویسرکان، روز سه شنبه دهم بهمن باحضور حجت الاسلام والمسلمین معتمدی از اساتید حوزه علمیه استان در سالن جلسات اداره بهزیستی این شهرستان برگزار شد.

در ابتدای این نشست حجت الاسلام والمسلمین معتمدی استاد حوزه علمیه استان همدان، بیان کرد: دعوت به نماز باید به صورت غیر مستقیم باشد و از زیاده روی کردن در توصیه و نصیحت پرهیز کنیم چرا که انسان ذاتا از اجبار بیزار است. وی افزود: سعی کنیم برای فرزندانمان الگو باشیم و خود قبل از همه به دستورات دین عامل باشیم.

حجت الاسلام معتمدی گفت: در نظر گرفتن همنشین و دوست خوب برای فرزندان یکی دیگر از راهکارهای دعوت به نماز در بین فرزندان است. معتمدی با اشاره به اهمیت معرفی افراد و شخصیت‌های مهم نمازی خاطرنشان کرد: والدین نماز را برای فرزندان به عنوان یک امر مقدس معرفی کنند و از شخصیت های مذهبی و دیندار در فیلم ها و قهرمان‌ها مانند حاج قاسم نزد فرزندان تعریف کنند و آنان را به عنوان الگو به ایشان معرفی کنند.

وی نمونه قرآنی دعوت به نماز را توصیه های لقمان به فرزندش معرفی نمود که می فرماید: ای فرزندم نماز را به پا دار، و آخرین راهکار ایشان استفاده از شیوه تربیتی تدریجی است چرا که فرزندان را نمیتوان یک شبه تربیت کرد.

در پایان حجت الاسلام معتمدی به  جواب سوالی مبنی بر اینکه: چه لزومی دارد که فرزندان را به نماز خواندن توصیه کنیم؟ پاسخ داد: غرق شدن در تکنولوژی زمان استراحت روانی را از انسان میرباید، خانواده وظیفه دارد نقصان علم را با توصیه به معنویت و نماز جبران کند و دلیل دیگر برای دعوت فرزندان به نماز را ناقص بودن انسان برشمرد که راهکار رفع این نقصان را خداوند در قرآن پاسخ می‌فرماید که: در سختی‌ها از صبر و نماز یاری بجویید. “واستعینو بالصبر و الصلوه”.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا