اخباراصفهان

نشست تخصصی نماز ویژه کادر درجه‌دار نیروی انتظامی استان اصفهان برگزار شد

مدیر ستاد اقامه نماز استان: امر نماز از صدر اسلام در اولویت بوده است/فرا گیری امر نماز را برای فرزندان در اولویت قرار دهید.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان اصفهان، نشست تخصصی نماز در جمع کادر درجه دار نیروی انتظامی استان اصفهان در مرکز آموزشی شهید بهشتی فراجا روز چهارشنبه بیست و دوم شهریورماه با حضور حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم رنجبر مدیر ستاد اقامه نماز استان برگزار شد.

مدیر ستاد اقامه نماز استان ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام شهادت پیامبر، امام حسن و امام رضا علیهم السلام بیان نمود: اولین واجبی که به پیامبر ابلاغ شد نماز بود که حضرت در غار حراء به آن می پرداختند و اولین نماز جماعت حضرت، نماز سه نفری به همراه حضرت علی و حضرت خدیجه سلام الله علیهما بود.

وی ادامه داد و گفت: اولین برخورد فیزیکی پیامبر و مشرکین نیز راجع به نماز بوده است که این سه مطلب خود اهمیت نماز را می رساند.

حجت الاسلام والمسلمین رنجبر بیان داشت: اولویت امر نماز از صدر اسلام بوده است و همانطور که بیان شد نماز از واجباتی است که کوتاهی در آن مورد توجیه نمی باشد و طبق برخی روایات جزء اولین سوالات در قیامت است.

مدیر ستاد اقامه نماز استان به ستون دین که نماز است اشاره نمود و گفت: حدود ۱۳ سال اول بعثت رسول خدا در تبلیغ امر نماز در احکام عملی طی شد تا این پایه و ستون دین را محکم نماید لذا اگر می خواهید ستون زندگی هایتان محکم باشد از این واجب الهی غافل نگردید.

وی به آثار و برکات نماز پرداخت و اظهار داشت: امر نماز برکت عظیمی در زندگی اشخاص دارد و گره هایی که انسان توان بازگشایی آنان را ندارد را می تواند با استعانت از خداوند و اقامه نماز مشکلات را برطرف نماید.

رنجبر در نشست تخصصی نماز فراجا افزود: فرزندان خود را با نماز آشنا سازید و آنان را در راستای انجام احکام الهی به خصوص اقامه نماز تربیت کنید که این امر موجب ساخت جامعه ای متحد، خدا ترس و دین دار می گردد.

نشست تخصصی نماز فراجا اصفهان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا