اخبارخراسان جنوبی

نشست تخصصی نماز ویژه اولیا در مدرسه دخترانه علیزاده بیرجند برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز خراسان جنوبی، پنجم دی ماه نشست تخصصی نماز با عنوان شیوه های جذب فرزندان به نماز ویژه اولیاء با حضور یادگاری از مدرسین بومی استان درمدرسه دخترانه علیزاده برگزار شد.

استاد حوزه و دانشگاه، در این نشست در خصوص نقش ارتباط خانه و مدرسه در تربیت نوجوان و جوان و ویژگیهای خانواده سالم خاطر نشان کرد: خانه و مدرسه در انجام وظایف تربیتی مکمل یکدیگرند، خانه مدرسه ی اول فرزند و مدرسه، خانه دوم اوست و دو نهاد خانه و مدرسه، نقش اساسی در تکوین شخصیت نوجوانان و جوانان دارند.

وی افزود: در روند صحیح ارتباط خانه و مدرسه، بین این دو همسویی وجود دارد و یکی از این دو کانون، کار دیگری را خنثی نمی کند، بلکه به عنوان دو جریان همدل و مکمل عمل می کنند.

مدرس بومی استان درادامه در باب اهمیت نماز گفت: خداوند متعال نماز را ستون اسلام و دین قرار داده است و طبق حدیث شریف امام صادق (ع) اگر نماز قبول شود، بقیه اعمال هم قبول می‌شود. این اهمیت نماز را به ما می‌رساند.

یادگاری در خصوص  راههای دعوت فرزندان به نماز تصریح کرد: ما باید شیرینی عبادت را به بچه ها بچشانیم، در کنار آماده کردن امکانات رفاهی و اهمیت به مسائل درسی آنهاحتما  اقامه نماز و عبادت وراز و نیاز با پروردگار و برشمردن نعمتهای الهی  را برای فرزندانمان  نیز یادآور شویم.

یادگاری در ادامه متذکر شد که :والدین در محیط خانه و معلمین و مدیران در محیط مدرسه باید خود الگو باشند برای فرزندان و دانش آموزان که آنها از ما الگو برداری می کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا