اخبارچهار محال و بختیاری

نشست تخصصی نماز ویژه کارکنان انتقال خون چهارمحال و بختیاری برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان چهارمحال و بختیاری، نشست تخصصی نماز ویژه کارکنان سازمان انتقال خون استان و دعوت فرزندان به نماز، با تدریس عزیزالله مولوی معاون فرهنگی دانشگاه شهرکرد، روز پنج شنبه، بیست و هشتم دی ماه، در این سالن جلسات این سازمان برگزار شد.

عزیزالله مولوی معاون فرهنگی دانشگاه شهرکرد، ضمن اشاره به آثار نماز در زندگی و جامعه گفت: نماز در زندگی و جامعه این اثر ماندگار را دارد که معنا را به انسان می بخشد، چرا که در زندگی انسان، خالق یکتایی است که به او حیات بخشیده، نعمت های بی شماری و نا محدودی را در اختیار او قرار داده است و نماز می تواند راهی برای عبادت و شکرگزاری از نعمت ها های خداوند باشد.

وی افزود: قرآن کریم یکی از نشانه های خوب بندگان خداوند را این می داند که به جامعه حرکت بدهند، یعنی او مسئله نماز را طرح کند و خود به نماز بایستد تا دیگران از او الگو بگیرند.

مولوی اظهار کرد: یکی از ویژگی های دعوت فرزندان به نماز این است که این کار باید در اوج محبت انجام بگیرد و اگر می خواهیم فرزندانمان را به نماز دعوت کنیم باید در نهایت عشق و علاقه و محبت به فرزند باشد.

معاون فرهنگی دانشگاه شهرکرد خاطر نشان کرد: در نظر داشته باشیم که در دعوت فرزند به نماز باید اقتدار داشته باشیم، ولی اگر در برخورد با فرزند فقط اقتدار به خرج دهیم، فرزند عقده ای می شود و اگر  به فرزند فقط محبت کنیم او را لوس خواهیم کرد، پس اگر بخواهیم فرزندمان نه عقده ای شود نه لوس، باید هم به او محبت کرد و هم اقتدار و قاطعیت به خرج داد و البته محبت بر فرزند باید مقدم بر اقتدار باشد.

نشست تخصصی نماز ویژه کارکنان انتقال خون چهارمحال و بختیاری برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا