اخبارلرستان

نشست تخصصی نماز در مدارس استان لرستان برگزار می شود

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان لرستان، حجت الاسلام والمسلمین چراغی  از برگزاری نشست‌های تخصصی با محوریت نماز در مدارس استان خبر داد.

مدیر ستاد اقامه نماز در خصوص برگزاری نشست‌های تخصصی با محوریت نماز اظهار داشت: نشست‌های دانش‌آموزی در هر ماه ویژه دانش‌آموزان در مقاطع تحصیلی راهنمایی و متوسطه برگزار می‌شود که هدف اصلی آن بیان سؤالات و شبهات دینی و رفع دغدغه‌های ذهنی و ترغیب دانش‌آموزان به فرهنگ نماز است.

وی گفت: نشست‌های دانش‌آموزی در دو قالب کرسی‌های آزاداندیشی و گفتمان‌های دینی به اجرا در می‌آید و در آن مسائل و مباحث مربوط به موضوع نماز، از جمله انتظارات فردی، اجتماعی و راهکارهای عملی گسترش فرهنگ نماز در بین نسل امروز توسط اساتید و شرکت کنندگان در تعاملی دو سویه از نظرات و پیشنهادات مورد بررسی و بحث قرار می‌گیرد.

چراغی ارائه آموزش‌های عملی و علمی در خصوص چگونگی ترغیب و تشویق کودکان برای اقامه نماز و آشنایی با تصویرسازی عینی آثار و برکات نماز برای کودکان را از جمله اهداف برگزاری نشست های نمازی ویژه دانش‌آموزان عنوان کرد.

این مقام مسئول تصریح کرد:  برگزاری کرسی‌های هم‌اندیشی ویژه خانواده با موضوع نماز و همچنین ارائه برنامه‌هایی در سطوح دانشگاهی و بررسی مسائل مربوط به آن به صورت پرسش و پاسخ از دیگر برنامه‌های این ستاد در برطرف کردن چالش‌های اقامه نماز است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا