اخباراردبیلدسته‌بندی نشده

دوره سلامت معنوی در مشگین شهر برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان اردبیل، دوره آموزشی نماز با عنوان سلامت معنوی در روز چهارشنبه بیست و نهم آذرماه با حضور حجت الاسلام و المسلمین قافی از مدرسین اعزامی مرکز تخصصی نماز  و با شرکت پرستاران در مرکز بهداشت شهرستان مشگین شهر برگزار شد.

در ابتدای این دوره آموزشی قنبری کارشناس فرهنگی و آموزشی ستاد اقامه نماز استان اردبیل، هدف از برگزاری دوره را ارتقاء دانش و بینش کادر درمان در زمینه آثار، اسرار و آداب نماز در زندگی انسان و آشنایی آنان با احکام اقامه نماز در شرایط خاص بیماری عنوان کرد و افزود: نماز مهمترین و موثرترین دستور معنوی خداوند است که نه تنها در مریضی از انسان ساقط نمی گردد بلکه سبب رشد معنوی بیمار و دریافت انرژی بیشتر از ناحیه خداوند متعال برای بهبودیش نیز می شود.

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین قافی اهمیت پرداختن به نماز را از ضروریات زندگی برشمرد و اظهار داشت: استرس ها و نگرانی های بیمار و خانواده آن، تنها با امید و توکل به خداوند قابل جبران است.

استاد مرکز تخصصی نماز گفت: توکل به خداوند متعال از طریق عبادت ممکن می گردد و بهترین راه عبادت نماز است و اظهار داشت: در بُعد روحی و روانی بیماران نیز بایستی همانند جسم بیماران تلاش نمود که از مهمترین مصادیق بهبود روابط روحی و روانی بیماران، اهمیت به نماز و ایجاد ارتباط مستمر و عاطفی با خداوند و اهل بیت علیهم السلام است.

در این دوره مدرس مرکز تخصصی نماز به بیان احکام نماز بیماران پرداخت و آگاهی از امور بیمار در امر نماز و احکام شرعی را از وظایف کادر درمان و پرستاران دانست.

دوره سلامت معنوی در مشگین شهر

دوره سلامت معنوی در مشگین شهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا