آذربایجان شرقیاخبار

دوره « سلامت معنوی » دانشگاه علوم پزشکی استان آذربایجان شرقی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان آذربایجان شرقی، دوره « سلامت معنوی » دانشگده علوم پزشکی استان با حضور مدیر ستاد اقامه نماز، تفسیر و مهدویت استان و جمع کثیری از کادر درمانی و پرستاران بیمارستان‌های مختلف استان در تالار محمد بن زکریای رازی دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی تبریز روز دوشنبه، پنجم دی ماه برگزار شد.

در این همایش، دکتر اصغر قربانی، متخصص کودکان بیمارستان بهارلو، استاد ستاد اقامه نماز کشور، در خصوص احکام نماز خاص بیماران از جمله وضو، تیمم، وضوی جبیره ای، تیمم نیابتی و … در شرایط مختلف اختیاری و اضطراری سخنرانی کرد.

این عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران، در ادامه طریقه اقامه نماز، با توجه به وضعیت های مختلفی بیمار(ایستاده، نشسته و خوابیده) را به صورت تئوری و عملی و با کمک بیمار نما به تفصیل برای شرکت کنندگان تبیین و تشریح کرد.

پیش از سخنان قربانی و در ابتدای همایش، حجت الاسلام والمسلمین خیری، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری و دبیر ستاد اقامه نماز دانشگاه، ضمن خوش آمد گویی به حاضران، به لزوم آموزش کارکنان درمانی در خصوص احکام نماز بیماران اشاره و برگزاری این همایش را فرص مناسبی برای شناخت نیازهای معنوی بیماران، به ویژه بیماران بستری در بیمارستان کرد.

در پایان نیز ابزار و وسایل ابتکاری که در بیمارستان بهارلو تهران برای تسهیل در ادای فریضه نماز بیماران و همراهان آن ها و پرسنل بخش ها در اتاق ها و بخش های بیمارستان وجود دارد، به حضار معرفی و توضیحات لازم داده شد.

دوره « سلامت معنوی » دانشگاه علوم پزشکی استان آذربایجان شرقی برگزار شد دوره « سلامت معنوی » دانشگاه علوم پزشکی استان آذربایجان شرقی برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا