اخبارسیستان و بلوچستان

طرح سلامت معنوی در سیستان و بلوچستان برگزار می شود

مدیر ستاد اقامه نماز سیستان و بلوچستان با مدیرکل درمان تأمین اجتماعی دیدار کرد.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان سیستان و بلوچستان، سنجرانی مدیرستاد اقامه نماز استان به همراه کارشناسان ستاد با یوسفی مدیرکل مدیریت درمان تأمین اجتماعی استان در روز دوشنبه بیست و ششم دیماه دیدار کرد.

در این دیدار که با هدف برنامه ریزی و برگزاری دوره آموزشی طرح سلامت معنوی برگزار شد، ابتدا یوسفی مدیرکل درمان اجتماعی استان از اقدامات و خدماتی پزشکی خوبی مدیریت درمان تأمین اجتماعی که در بیمارستانها و درمانگاه های سراسر استان انجام شده است خبر داد و سپس گزارشی از عملکرد برنامه های توسعه و ترویج فرهنگ نماز در دستگاه را ارائه کرد.

وی نماز را عامل اصلی انسان سازی و تقویت روح و جسم دانست و گفت: هر جامعه‌ای که در امر اقامه نماز و فرهنگ‌ سازی نماز کارکند به سعادت می‌رسد. کسی که نماز می‌خواند از آسیب های اجتماعی در امان می ماند و به سمت فساد و فحشا نمی‌رود.

در ادامه سنجرانی مدیر ستاد اقامه نماز استان گفت: هر فردی در جایگاهی که دارد موظف است که در امر توسعه و ترویج فرهنگ  نماز تلاش کند. همانگونه که خداوند متعال در قرآن کریم می‌فرماید الذین ان مکناهم فی الارض اقامو صلاه، یاران خداوند کسانی هستند که آنگاه که در زمین به آنها قدرت بخشیدیم نماز را اقامه نمایند. اگر مدیران ما برای نماز بروند و درصفوف اول نماز جماعت شرکت نمایند قدمی مؤثر  برداشته می شود و به تبع کارکنان نیز به سمت نماز جماعت سوق داده می شوند.

سنجرانی پیرامون دوره طرح سلامت معنوی گفت: این دوره قرار است در دوم بهمن ماه سالجاری در بیمارستان دندانپزشکی زاهدان با حضور استاد دوره دکتر قربانی پزشک بیمارستان بهارلو تهران و متخصص اطفال برگزار شود و مقرر شده تمامی پرسنل بیمارستانهای دولتی و خصوص اعم از پزشک،بهیاران و پرستاران،سوپر وایزرها و کادر درمانی و دانشجویان در این دوره شرکت کنند.

مدیر ستاد اقامه نماز استان از مدیریت درمان خواست تا جهت اسکان و ایاب و ذهاب استاد و میهمانان دوره با ستاد اقامه نماز استان همکاری کنند.

سنجرانی ادامه داد: در تمام دستگاه های اجرایی ویژه کارکنان و جامعه هدف برنامه های آموزشی خاصی برگزار میگردد که  این امر می‌تواند در مدیریت درمان تأمین اجتماعی استان نیز محقق شود.

در پایان یوسفی مدیرکل مدیریت درمان استان گفت: این اداره کل همواره در برگزاری نماز جماعت و انجام فرایض دینی پیشقدم بوده است. در ادامه هم آماده هستیم که هرگونه همکاری را با ستاد اقامه نماز استان در برگزاری هرچه بهتر طرح سلامت معنوی و دیگر برنامه های پیش رو داشته باشیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا