اخبارلرستان

طرح سلامت معنوی در مراکز درمانی مدیریت درمان تأمین اجتماعی لرستان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان لرستان، طرح سلامت معنوی در مراکز درمانی مدیریت درمان تأمین اجتماعی با موضوع آموزش احکام نماز و وضوی بیماران با حضور اساتید مرکز تخصصی نماز برای پرسنل بیمارستان تأمین اجتماعی خرم آباد و به صورت همزمان از طریق ویدئو کنفرانس با سایر مراکز درمانی تابعه این مدیریت در سالن اجتماعات بیمارستان خرم آباد در تاریخ هشتم اسفند ماه برگزار شد.

استاد مرکز تخصصی نماز در خصوص اهمیت طرح سلامت معنوی در مراکز درمانی اظهار داشت: اهداف این طرح را توجه بخشی به سلامت معنوی و نقش معنویت نماز در بهبود وضعیت بیماران، ترویج و توسعه اقامه نماز اول وقت در رونق بخشی به نمازهای جماعت بیمارستان ها و مراکز درمانی و توانمندسازی پرستاران، بهیاران و سایر کادر درمانی بیمارستان ها در زمینه احکام نماز بیماران و الگوسازی بیمارستان نمازی و تعمیم ان در مراکز درمانی کشور دانست.

وی ضمن بیان اینکه بهره مندی بیماران از حق طبیعی خود و امور معنوی بسیار حائز اهمیت است افزود: ستاد اقامه نماز کشور به منظور بهره مندی بیماران بستری از حقوق معنوی خود با مشارکت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی طی تفاهمنامه ای اقدام به برگزاری طرح سلامت معنوی کرده است.

همچنین قابل ذکر است که شرکت کنندگان در این دوره آموزشی با موضوعاتی از قبیل اهمیت خواندن نماز اول وقت، برپایی نماز به صورت جماعت، انجام وضوی جبیره ای، وضوی نیابتی، احکام مس میت و لباس نمازگزار و … آشنا شدند.

برگزاری طرح سلامت معنوی در مراکز درمانی مدیریت درمان تأمین اجتماعی لرستانبرگزاری طرح سلامت معنوی در مراکز درمانی مدیریت درمان تأمین اجتماعی لرستان

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا