اخبارمرکزی

دوره آموزشی سلامت معنوی در استان مرکزی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان مرکزی، دوره آموزشی سلامت معنوی آشنایی با احکام نماز ویژه کادر درمانی، پرستاران و بیماران، با مشارکت مدیریت درمان استان و با حضور حجت الاسلام و المسلمین هادی افسری از مدرسین مرکز تخصصی نماز، حجت الاسلام علی رودبارانی مدیر، حجت الاسلام احمد اناری کارشناس فرهنگی و آموزشی ستاد اقامه نماز استان و با حضور کادر درمانی بیمارستان امام خمینی (ره) اراک و جمع کثیری از کادر درمانی و پرستاران بیمارستان های مختلف استان به صورت ویدئوکنفرانسی، روز یکشنبه پانزدهم بهمن ماه در محل سالن جلسات بیمارستان امام خمینی(ره) برگزار شد.

در این دوره ابتدا حجت الاسلام رودبارانی ضمن تبریک ایام دهه مبارک فجر و تشکر و قدردانی  از مجموعه مدیریت درمان استان برای برگزاری این دوره، به لزوم آموزش کارکنان درمانی در خصوص احکام نماز اشاره کرد و گفت: یکی از وظایف ما این است که هم خودمان نماز بخوانیم و هم زمینه نماز خواندن دیگران را فراهم کنیم و موثرترین کار، برای اینکه دیگران را به نماز تشویق کنیم این است که آنها را با احکام نماز آشنا کنیم.

وی در ادامه گفت: برگزاری دوره ها و نشست های نمازشناسی برای کادر درمانی، امری ضروری است و این کار فرصت مناسبی است که کادر درمان و پرستاران زحمت کش در بیمارستان ها با نیازهای معنوی خود و بیماران آشنایی پیدا کنند.

در این دوره حجت الاسلام افسری، در خصوص احکام نماز، خاص کادر درمان و بیماران از جمله وضو، تیمم، وضوی جبیره ای، تیمم نیابتی و … در شرایط مختلف اختیاری و اضطراری مطالبی را برای حاضرین بیان کرد.

این استاد مرکز تخصصی نماز با توجه به وضعیت های مختلف بیمار (ایستاده، نشسته، خوابیده) را به صورت تئوری و عملی برای شرکت کنندگان با روش های مختلف تبیین و تشریح نمود که مورد استقبال فراوان حاضرین قرار گرفت.

در ادامه حجت الاسلام افسری با طرح پرسش هایی از حاضران خواست به صورت فعال حضور داشته باشند و از طرف مدیریت درمان استان به سه نفر از شرکت کنندگان هدایای ارزنده ای اهدا شد.

دوره آموزشی سلامت معنوی در استان مرکزی برگزار شد

دوره آموزشی سلامت معنوی در استان مرکزی برگزار شد

دوره آموزشی سلامت معنوی در استان مرکزی برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا