کردستان

شورای اقامه نماز اداره کل ورزش و جوانان استان کردستان برگزار شد

مدیر ستاد اقامه نماز استان کردستان: ما علاوه بر وظیفه شرعی که برای ترویج نماز داریم، اسناد بالادستی و مصوبات دولت در زمینه توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز نیز ایجاب می کند که بستر ها و امکانات لازم برای اقامه نماز در بین کارکنان و خانواده های آن ها بعمل آوریم

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کردستان، روز یکشنبه بیست و نهم مرداد ماه شورای اقامه نماز اداره کل ورزش و جوانان با حضور مدیر و کارشناس فرهنگی ستاد استان برگزار شد.

در ابتدای این جلسه غلام ویسی مدیرکل ورزش و جوانان ضمن خیر مقدم به مدیر ستاد اقامه نماز و همراهان از زحمات اعضای شورای اقامه نماز آن اداره کل تشکر کرد.

وی با ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده در حوزه توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز گفت: در اداره کل نمازخانه بسیار مناسبی داریم و هر روز نماز جماعت با حضور کارکنان برگزار می گردد و در تعدادی از شهرستان ها که تعداد نیرو به حد نصاب می رسد امام جماعت و نمازخانه داریم و همچنین با اجرای برنامه های فرهنگی و آموزشی تلاش کردیم که انگیزه لازم برای کارکنان و خانواده های آن ها در رابطه با نماز ایجاد کنیم.

غلام ویسی افزود: از خادمان و فعالان نماز نیز تقدیر کرده ایم و با توجه به ارزیابی ستاد اقامه نماز خوشبختانه این اداره کل جایگاه مناسبی در امر توسعه نماز دارد اما قطعا نیاز به برنامه ریزی و تلاش بیشتر داریم.

در ادامه جلسه عظیمی مدیر ستاد اقامه نماز ضمن تشکر از مدیرکل و دبیر شورای اقامه نماز ورزش و جوانان به خاطر تشکیل این جلسه و همچنین اقداماتی که در خصوص توسعه و ترویج فرهنگ نورانی اقامه نماز انجام شده است گفت: همه مسئولیت داریم درخصوص اقامه نماز تلاش کنیم، مخصوصا کسانی که طبق آیه قرآن مسئولیت و اختیارات و امکاناتی را دارند.

وی افزود: ما علاوه بر وظیفه شرعی که برای ترویج نماز داریم، اسناد بالادستی و مصوبات دولت در زمینه توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز نیز ایجاب می کتد که بستر ها و امکانات لازم برای اقامه نماز در بین کارکنان و خانواده های آن ها بعمل آوریم.

عظیمی با اشاره به ارزیابی سالیانه گفت: اداره کل ورزش و جوانان جایگاه مناسبی دارد اما نباید تصور کرد که هیچ نقص و کمبودی وجود ندارد، ضمن اینکه از اقدامات خوب تشکر می کنیم باید بررسی لازم بعمل آوریم تا نواقصات و مشکلات احتمالی را هم برطرف  نماییم.

مدیر ستاد اقامه نماز گفت: ائمه جماعت در جذب کارکنان و خانواده های آن ها به نماز نقش ویژه ای دارند و باید با روش های مناسب با همکاران ارتباط برقرار کنند و اگر چنان چه کسانی در شرکت کردن در نماز جماعت سهل انگاری دارند با ارتباطی سازنده آن ها را تشویق به شرکت در نماز جماعت نمایند.

عظیمی افزود: تفاهم نامه های کشوری و استانی مبنای همکاری های ستاد اقامه نماز و اداره کل ورزش و جوانان است و شاخص های اصلی برای ارزیابی عملکرد سالیانه می باشد، هرچند که امیدواریم امتیاز و ارزیابی ما در پیشگاه خداوند تبارک و تعالی امتیاز خوب و برجسته ای باشد.

وی گفت: در تبلیغ و ترویج فرهنگ اقامه نماز فقط به کارکنان اکتفا نکینم و باید برای خانواده های آن ها و به ویژه فرزندان کارکنان برنامه های جذاب متنوعی داشته باشیم تا آن ها را به صفوف نماز جذب کنیم.

عظیمی افزود: پیشنهاد می کنم با تشکیل جلسات کارشناسی مابین اداره کل ورزش و جوانان و ستاد اقامه نماز استان، شیوه ها و راهکار های همکاری مورد بررسی و برنامه ریزی  قرار گیرد.

در پایان جلسه تعدادی از اعضای شورا نظرات و پیشنهادات خود را ارائه کردند.

شورای اقامه نماز اداره کل ورزش و جوانان استان کردستان برگزار گردید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا