آذربایجان غربیاخبار

جلسه شورای اقامه نماز اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان غربی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان آذربایجان غربی، جلسه شورای اقامه نماز اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان غربی با حضور بیرامی مدیرکل ورزش و جوانان استان، قاسمی دبیر اقامه نماز وزارت ورزش و جوانان کشور و حجت الاسلام والمسلمین حسنی دبیر اقامه نماز اداره کل ورزش و جوانان و سایر کارشناسان و حجت الاسلام و المسلمین پناهی، مدیر ستاد اقامه نماز، روز دوشنبه، پانزدهم آبان ماه و در محل اداره کل ورزش و جوانان برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین حسنی دبیر اقامه نماز اداره کل ورزش و جوانان استان گفت: فضاهای نمازخانه های ادارات شهرستان ها کاملا تجهیز شده اند و اکثر اقامه نماز ها بصورت اول وقت است. متاسفانه تعداد کارمندان ما در بعضی از شهرستان ها یک الی دو نفر می باشد که باعث کاهش کیفیت نهایی برخی از فعالیت های نمازی می شود. ما طرح های ویژه ای در باب نماز را اجرایی میکنیم از جمله احدایثی در مورد عفاف و حجاب و نماز و امر به معروف ونهی از منکر را بصورت هفتگی به تمامی شهرستان ها ارسال می کنیم و همیشه شاهد احادیث با موضوع نماز در محیط های ورزشی هستیم.

وی در ادامه افزود: تلاش ما این است که کمبودهای موجود را جبران کنیم و از حضور مدیر ستاد حجت الاسلام والمسلمین پناهی استفاده بهینه ای را داشته باشیم و از راهنمایی های پربارشان در جهت بهبود و جبران کم کاری نمازی استفاده کنیم.

بیرامی مدیر کل اداره کل ورزش و جوانان استان گفت: ما جزو دستگاه های کم جمعیت هستیم ولی با این حال بالای دو سوم کارمندان در نماز حضور دارند و همه همکاران بیست و چهار ساعته بدون در نظرگرفتن روزهای تعطیل درحال تلاش برای ایجاد شور و نشاط در جامعه هستند. قطعا ورزش یکی از تاثیرگذار ترین در فرهنگ جامعه است و امتیازات بر روی کاغذ و اسناد هیچ ارزش واقعی ندارند و همه این مباحث دلی و وظیفه شرعی ما هستند و تلاش برای جلب توجه در حوزه نماز واقعا قابل قبول پذیرش نیست. این وظیفه ماست که در این حوزه فعالیت هایمان را افزایش دهیم.

جلسه شورای اقامه نماز اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان غربی برگزار شد

حجت الاسلام و المسلمین پناهی مدیر ستاد اقامه نماز استان گفت:  تشکیل جلسه شورای اقامه نماز بعد هشت ماه نشان دهنده فعالیت های ضعیف این دستگاه می باشد. امتیازات ما بر اساس تفاهم نامه می باشد و هیچ وقت این دستگاه را با دستگاه های بزرگتر و پرجمعیت تر مقایسه نکرده ایم و تمامی گزارشات ارایه شده شما قابل تحسین است ولی هیچ کدام از موارد تفاهم نامه اجرایی نشده است. تمرکز اصلی ما بر روی موارد تفاهم نامه می باشد و از ۱۵ مورد تفاهم نامه اکثریت آنها اجرایی نشده اند.

وی در ادامه افزود: امتیازاتی که این دستگاه دریافت کرده است توسط شش نفر داوری و فقط یک نفر از طرف ستاد استان جز داوران بوده و امتیازات بر اساس مستندات بارگزاری شده در سامانه سجاده ارزیابی می شوند و اکثریت فعالیت های بارگزاری شده ابتکاری بوده و جزو موارد اصلی تفاهم نامه نبودند و یا گزینه عدم مصداق انتخاب شده است.

قاسمی دبیر اقامه نماز وزارت ورزش و جوانان کشور گفت: تفاهم نامه ای بین ستاد و این دستگاه صورت گرفته که اجرای آن یک اصل مهم و اساسی است. بر اساس اهمیتی که نماز در دین اسلام دارد باید این بحث در اولویت کاری قرار بگیرد. ما انتظار داریم که همکاران با حضور در نمازخانه ها و ایجاد شرایط فرهنگی سعی در تشویق و حضور حداکثری را داشته باشند. حضور حداکثری وابسته به حضور مدیران و معاونین مجموعه در نمازخانه است. وظیفه ما ایجاد شرایط برای حضور و اقامه نماز جماعت است. ضعف اصلی ما در گزارش دهی است و امیدواریم مشکلات بارگزاری اسناد در سامانه سجاده حل شده و چنین مشکلاتی تکرار نشود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا