اخبارخراسان رضوی

تقویت مراکز قرآنی کمک به نشر قرآن در جامعه است

سرهنگ میدانی با بیان اینکه تقویت موسسات و مراکز قرآنی می تواند به گسترش و نشر قرآن در جامعه کمک شایانی کند، گفت: راه سعادت، مطالعه و درک مفاهیم قرآنی است و باید خواندن و حفظ قرآن را در جامعه گسترش دهیم.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز خراسان رضوی، سرهنگ مهدی میدانی رئیس اداره قرآن، عترت و نماز ارتش جمهوری اسلامی ایران در دیدار با امیر سرتیپ دوم معصومی فرمانده منطقه پدافند هوایی شمال شرق کشور، گسترش مراکز و مفاهیم قرآنی در سطح جامعه را ضروری دانست و گفت: اگر بتوانیم قرآن و نماز را در سطح جامعه برای تمام مردم معنا کنیم و مردم به سوی این فرایض سوق یابد، شاهد حل مشکلات زیادی در جامعه خواهیم بود.

وی با اشاره به نقشه های دشمن برای مقابله با جوامع اسلامی، اظهار کرد: تنها راه برون رفت از مشکلات کشور، آشنایی مردم با مفاهیم قرآنی است، زیرا کسی که با قرآن آشنا شود، قدرت تشخیص حق از باطل را پیدا می‌کند.

سرهنگ میدانی به آثار و برکات قرآن در زندگی اشاره کرد و افزود: کسی که قرآن را در زندگی خود پیاده کند، عزت دنیوی نیز شامل او خواهد شد و در جامعه بزرگ و محبوب می شود.

در ادامه فرمانده منطقه پدافند هوایی شمال شرق با اشاره به حفظ قرآن و ترویج فرهنگ قرآنی در سطح منطقه، اظهار کرد: امروزه تلاوت‌ها و قرآئت‌ های قرآن کریم و فعالیت‌ های قرآنی نسبت به قبل پیشرفت چشمگیری داشته است، اما تا قرآنی شدن جامعه و رسیدن به نقطه مطلوب فاصله داریم.

امیر سرتیپ دوم محمدرضا معصومی با بیان اینکه خانه‌ ها و مؤسسات قرآنی نماد حرکت مردمی در فرهنگ دینی ما هستند و باید روز به روز تقویت شوند، خاطر نشان کرد: نگاه ما نگاه تربیت محور و فراتر از قرائت و تلاوت قرآن کریم است و باید سبک و قواعد قرآنی در زندگی مردم جاری شود.

در پایان سرهنگ مهدی میدانی رئیس اداره قرآن، عترت و نماز ارتش از فرمانده منطقه پدافند هوایی شمال شرق امام رضا (ع)، به جهت فعالیت‌ های قرآنی ارزنده این مجموعه و همچنین میزبانی های شایسته مسابقات قرآن کریم در ادوار مختلف تجلیل بعمل آورد.

منبع: خبرگزاری شبستان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا