اخبارمازندران

نشست دانش آموزی نماز در دبیرستان سردار شهید بلباسی قائمشهر

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز مازندران، حجت الاسلام عباسعلی ابراهیمی مدیر ستاد اقامه نماز استان برابر برنامه تنظیمی در سرکشی وضعیت اقامه نماز دستگاهها و مدارس این هفته به همراه جعفر عمو زاده رئیس آموزش و پرروش قائمشهر، روز چهارشنبه بیست و نهم آذرماه در دبیرستان سردار شهید بلباسی قائمشهر حضور یافتند .

در ابتدا رئیس آموزش و پرورش قائمشهر ضمن خیر مقدم گویی، مطالبی را در پیرامون برنامه‌های مختلف فرهنگی و آموزشی شهرستان به ویژه در امر نماز از قبیل: نشست‌های دانش‌آموزی، آموزش احکام و اسرار نماز، پاسخ به شبهات، آموزش قرائت صحیح نماز را بیان داشت.

حجت الاسلام ابراهیمی مدیر ستاد نماز استان ضمن تشکر از دانش آموزان و مسئولین مدرسه و شهرستان در سخنانی عنوان کرد: هویت مثبت و شخصیت واقعی انسان بر محور دین و دین مداری معنی می‌یابد، انسان‌ها در داشتن شخصیت مجبورند، اما در نوع آن مجبور نیستند، چون می‌توانند با تغییر افکار، اخلاق و اعمال، شخصیت دیگری را برای خود ایجاد نمایند.

وی بیان داشت: ارزشمندترین شخصیت برای انسان آن است که خداوند او را مخاطب مستقیم خود قرار دهد و در پیشگاه باریتعالی به اقامه نماز بپردازد بخصوص اگر در دوره جوانی باشد که علی علیه السلام می‌فرماید إنّما قَلْبُ الحَدَثِ کالأرضِ الخالِیهِ ما اُلقِیَ فیها مِنْ شیءٍ قَبِلَتْهُ دل نوجوانتان همانند زمین بکر و مستعدی است که هر بذری را می‌پذیرد.

مدیر ستاد نماز استان آنگاه در پیرامون جایگاه علم، تزکیه و تعهد در اسلام اشاره کرد و بیان داشت: جهان کنونی توانسته به تکنولوژی مدرن و فوق مدرن دست پیدا کند و از آنجایی که ایمان و خداباوری و تعهد الهی ندارد به روزی رسیده است، چو دزدی با چراغ آید گزیده‌تر برد کالا، نتیجه آن هیروشیما و ناکازاکی و ۲۰ هزار کشتار غزه و فلسطین می‌باشد، پس شما دانش‌آموزان هم به دانش و علم توجه کنید و هم به ایمان و تعهد و پایه ایمان هم اقامه نماز است. در ادامه با پرسش و پاسخ و نماز جماعت جلسه پایان یافت

    قلب نوجوان همانند زمین بکر و مستعدی است که هر بذری را می پذیرد

قلب نوجوان همانند زمین بکر و مستعدی است که هر بذری را می پذیرد

قلب نوجوان همانند زمین بکر و مستعدی است که هر بذری را می پذیرد

قلب نوجوان همانند زمین بکر و مستعدی است که هر بذری را می پذیرد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا