اخبارایلام

نشست دانش‌آموزی با موضوع نماز در شهرستان دره‌شهر برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان ایلام، نشست دانش‌آموزی با موضوع نماز با حضور حجت الاسلام و المسلمین صیادی رئیس سازمان تبلیغات دره شهر در روز سه‌شنبه دوازدهم دی ماه برگزار شد.

حجت الاسلام صیادی در ابتدای نشست دانش‌آموزی با موضوع نماز به اهمیت نماز و تأثیر نماز در زندگی انسان اشاره کرد و گفت: فردی که نماز خود را اول وقت با حضور قلب می‌خواند، در زندگی خود احساس خوشبختی و سعادت دارد. نوید آیات قرآن بر این است که « قَدْ أَفْلَحَ الْمُؤْمِنُونَ الَّذِینَ هُمْ فِی صَلَاتِهِمْ خَاشِعُونَ؛ به راستى که مؤمنان رستگار شدند، همانان که در نمازشان فروتنند» انسانی که اهل نماز باشد، منبعی برای معنادهی به زندگی خویش پیدا می کند.

وی گفت: معنا در زندگی بسیار مهم است. این معنادهی باعث می شود انسان در زندگی رضایت مطلوبی را کسب کند. نماز این اثر ماندگار را دارد که معنا را به انسان می بخشد که در زندگی انسان، خالقی است که به او حیات بخشیده، نعمت های بی شماری را در اختیار او قرار داده است، حال او باید راهی برای شکر این نعمت ها بیابد. نماز همان راهی است که شکر نعمت ها را در پی دارد که خودش نیز شکر نعمت را طلب می کند.

رئیس سازمان تبلیغات دره شهر نماز را عامل تقویت اراده انسان دانست افزود: اراده یکی از مولفه های مهم در رسیدن انسان به موفقیت است. از همین روی اولین و مهم ترین گام در رسیدن به موفقیت، کسب اراده و یا تقویت آن است.

وی افزود: انسان هایی که در زندگی خود راهی برای تقویت اراده نمی کنند، نمی توانند طعم زندگی مطلوب را تجربه کنند. یکی از مواردی که می توان بر قوت اراده بیفزاید، نماز است. نماز به عنوان یک تکلیف الهی با ضوابط و احکامی که دارد می تواند اراده را به خوبی شکل دهد و زمینه تقویت آن را مهیا کند.

این مقام مسئول در پایان نشست دانش‌آموزی با موضوع نماز، این فریضه الهی را عامل آرامش روانی دانست و عنوان کرد: استرس های زندگی، یکی از عوامل تخریب روان انسان است. از همین روی انسان نیازمند آن است که ساعاتی را در جهت ترمیم آسیب های روانی ای که در زندگی روزانه عاید او شده است، اقدام کند. یکی از بهترین اموری که می تواند آرامش روانی را برای انسان به همراه داشته باشد، نماز است. شاید یکی از دلایل اینکه نماز در ۵ موقعیت خاص توصیه شده است، این آرامش بخشی در طول روز برای انسان تکرار می شود. آرامش روانی ای که از نماز عاید انسان می شود، یک آرامش واقعی است که جایگزینی به مانند آن پیدا نمی شود.

نشست دانش‌آموزی با موضوع نماز در شهرستان دره‌شهر برگزار شد نشست دانش‌آموزی با موضوع نماز در شهرستان دره‌شهر برگزار شد نشست دانش‌آموزی با موضوع نماز در شهرستان دره‌شهر برگزار شد نشست دانش‌آموزی با موضوع نماز در شهرستان دره‌شهر برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا