اخبارکرمان

نشست دانش آموزی با موضوع نماز در مدرسه علوی شهرستان رفسنجان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کرمان، بمناسبت ولادت سرور و سالار  شهیدان حضرت  امام حسین (ع) نشست دانش آموزی با موضوع نماز در مدرسه دوره اول علوی شهرستان رفسنجان  روز سه شنبه بیست و چهارم بهمن ماه با سخنرانی حجت الاسلام حسینی دبیر ستان  برگزار شد.

در این نشست حجت الاسلام حسینی ضمن تبریک میلاد فرخنده سرور و سالار  شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع)  و روز پاسدار با طرح سوالی با این مضمون که بهترین نماز از دیدگاه امام حسین (ع) کدام است؟ بحث را آغاز کرد.

وی  با ذکر حدیثی از آن حضرت به پاسخ سوال پرداخت؛ حسینی  گفت: در این حدیث حضرت نماز گزاران را به سه دسته تقسیم کرد و هر کدام را توضیح مختصری داد.

دبیر ستاد اقامه نماز شهرستان رفسنجان ادامه داد: آنها که نماز را از ترس عذاب جهنم می خوانند این نوع عبادت هرچند که رفع تکلیف می کند ولی در رتبه عالی نیست،این نوع عبادت مانند بردگانی است که از مولایشان می ترسندواز روی ترس از او اطاعت می کنند.

وی افزود: آنهایی که به قصد رفتن به بهشت و بهرمندی از نعمت های آن عبادت می کنند، این نوع عبادت گرچه خوب است و رفع تکلیف می شود اما امتیاز عالی را ندارد بلکه این رقم عبادت مانند تاجرها و کسبه بازار است که معامله گری می کنند.

حسینی تشریح کرد: بهترین نوع عبادت، عبادت عاشقانه،آگاهانه و خاضعانه به درگاه خداوند متعال است و از روی شوق و اشتیاق به معبود انجام می شود.

نشست دانش آموزی با موضوع نماز در مدرسه علوی شهرستان رفسنجان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا