اخبارکرمان

نشست دانش آموزی با موضوع جایگاه نماز در فرهنگ دینی در رفسنجان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کرمان، نشست دانش آموزی در مدرسه پسرانه شاهد دوره دوم در روز سوم آبان ماه با موضوع جایگاه نماز در فرهنگ دینی با سخنرانی دبیر ستاد اقامه نماز شهرستان رفسنجان برگزار شد.

در این جلسه حجت الاسلام حسینی دبیر ستاد اقامه نماز شهرستان سخنان خود را با حدیثی از پیامبر آغاز کرد: لِکُلِّ شَیءٍ وَجهٌ، و وَجهُ دِینِکُمُ الصَّلاهُ.

وی ادامه داد در حدیث فوق پیامبر عظیم الشان اسلام  نماز را تشبیه به صورت انسان نموده ،چرا که در میان اعضاء بدن آن که از همه مهمتر است صورت و سر آدم می باشد زیرا کسی که سر ندارد فاقد ارزش است حال باید به چند نکته در این رابطه توجه کرد.

حجت الاسلام حسینی آن نکات را اینگونه بیان کرد : کسی که نماز نمی خواند در واقع دین ندارد هرچند کارهایش خوب باشد. انسان به چهره اش اهمیت می دهد و بعضی ها برای زیبایی بیشتر صورت حاضرند میلیون ها تومان هزینه نمایند بنابر این انسان مسلمان باید به نماز بیشتر اهمیت بدهد چرا نماز چهره دین است و هر چقدر این چهره زیباتر انجام گیرد ارزشش بالاتر خواهد رفت.

دبیر ستاد اقامه نماز شهرستان رفسنجان تصریح کرد: چهره آدم بر خلاف سایر اعضاء در سرما و گرما باز است و نماز که صورت دین است بهتر است آشکار باشد یعنی نماز با جماعت برگزار گردد نه فرادا وی در پایان از دانش آموزان خواستار اهمیت دادن به نماز آن هم جماعت شد.

برگزاری نشست دانش آموزی در مدرسه شاهد شهرستان رفسنجان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا