اخبارگیلان

اجلاس نماز دانش آموزی در شهرستان سیاهکل استان گیلان برگزار شد

حجت الاسلام حجازی:نماز بدون ولایت و ولایت بدون نماز  دارای ارزش نیست و این دو لازم و ملزوم هم هستند.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز گیلان، اجلاس نماز دانش آموزی شهرستان سیاهکل با حضور امام جمعه  و رئیس اموزش و پرورش شهرستان و مدیر ستاد اقامه نماز گیلان و دبیر اقامه نماز شهرستان سیاهکل در تاریخ ۲۴ بهمن ۱۴۰۱ در سالن همایش های اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

در این اجلاس دیانتی رئیس آموزش و پروش شهرستان گزارشی از فعالیت ها و عملکرد اموزش پرورش شهرستان در ادارات و مدارس تحت پوشش ارائه داد و گفت: بسیاری از مدارس شهرستان  فاقد فضای مناسبی برای نمازخانه هستند و از فرماندار شهرستان تقاضای رسیدگی و کمک به این مدارس کرد.

حجت السلام صباحی دبیر شورای اقامه نماز شهرستان نیز گزارشی از عملکرد شورا در حوزه ترویج و توسعه فرهنگ نماز در شهرستان ارائه داد و از دستگاهها و مدیران شهرستانی که در حوزه نماز کارهای تاثیر گذار و خوبی انجام داده بودند تقدیر و تشکر کرد.

حجت السلام حجازی مدیر ستاد اقامه نماز استان سخنرانی خود را با حدیثی از علامه زمخشری آغاز کرد و گفت: خداوند ما مسلمین را مامور کرده که حضرت علی (ع)،حضرت فاطمه (س)، امام حسین (ع) و امام حسن (ع) را دوست داشته باشیم و جایگاه هر کدام را بیان کرده.

حجازی در ادامه گفت : ۲ چیز نور چشم پیامبر (ص) است حضرت علی(ع) و نماز و این بیانگر این اصل است که  نماز بدون ولایت و ولایت بدون نماز  دارای ارزش نیست و این دو لازم و ملزوم هم هستند و نمازی دارای ارزش و جایگاه در نزد خداوند است که با علم آگاهی خوانده شود.

اجرای سرود توسط جمعی از دانش آموزان، دکلمه خوانی نماز، پرده خوانی نماز توسط حجت السلام فرجی از دیگر برنامه های این همایش بود .

در حاشیه این اجلاس نیز نمایشگاه و مسابقه نقاشی نماز برگزار شد.

اجلاس نماز دانش آموزی شهرستان سیاهکل

اجلاس نماز دانش آموزی شهرستان سیاهکل

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا