اخبارخراسان جنوبی

از۸۴ فعال نماز دانش آموزی خراسان جنوبی تجلیل شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز خراسان جنوبی به نقل از  اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش، سیدعلیرضا موسوی نژاد، مدیر کل آموزش و پرورش استان در پنجمین اجلاس دانش آموزی نماز استان  اظهارکرد: در این اجلاس بیش از یکصد دانش آموز و فرهنگی فعال در امر اقامه نماز شرکت داشتند.

وی، با بیان این که از مجموع ۸۴ برگزیده استانی، ۲۳نفر جواز حضور در مرحله کشوری را به دست آورده اند، تصریح کرد: نظیر این مراسم در شهرستان ها و مناطق استان نیز برگزار شده است که در هر شهرستان بیش از ۱۷۰ فعال نماز دانش آموزی و فرهنگی مورد تقدیر و تجلیل قرار گرفته اند.

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی، با اشاره به فعالیت بیش از یک هزار و ۵۰۰ خادم الصلاه دانش آموزی در مدارس استان، عنوان کرد: برگزاری اجلاس نماز فرصتی  ارزشمند برای تعمیق ارزش های دینی و معرفی ظرفیت های  معنوی استان  به دانش آموزان دختر و پسر دوره های مختلف تحصیلی است.

نماینده وزیر آموزش و پرورش خراسان جنوبی، با بیان این این که  نماز ظرفیتی است که با عدد و رقم نمی‌توان در مورد آن بحث کرد و این ظرفیت عظیم حس و حال انسانها را در مناسبات تغییر و در مسیر تعالی قرار می دهد؛ خاطر نشان کرد: نماز بنیاد اصلی سنگ زیر بنای فرایند تعلیم و تربیت دانش آموزان در بهارستان علم و ادب به شمار می رود.

رئیس ستاد اقامه نماز آموزش و پرورش خراسان جنوبی، شناسایی و معرفی الگوهای موفق در نماز،ایجاد انگیزه و رغبت در میان دانش آموزان برای اقامه نماز،شناسایی فعالان و خادمان نماز و معرفی آنان به جامعه دانش آموزی استان،تجلیل از برگزیدگان عرصه ترویج و تعمیق فرهنگ اقامه نماز در مدارس، تقویت فرهنگ اقامه نماز در مدارس و کیفیت بخشی و رونق بخشی به نماز مدارس را از مهم ترین اهداف برگزاری برنامه های نماز نور چشم و پنجمین اجلاس دانش آموزی نماز در استان برشمرد.

به گفته موسوی نژاد، نماز، میعاد گاه گفتگو با پرودگار محل ملاقات با معبود و زمان عروج از فرش به عرش است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا