اخبارایلام

نشست هم اندیشی یاوران نماز دانش آموزی در شهرستان ایوان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان ایلام، نشست هم اندیشی یاوران نماز دانش آموزی با تدریس حجت الاسلام و المسلمین روح‌الله سعیدی مجد از مدرسین حوزه علمیه امیر المومنین (ع) و با حضور دانش آموزان این شهرستان در روز شنبه بیست و ششم خردادماه برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین سعیدی مجد در ابتدای نشست هم اندیشی یاوران نماز دانش آموزی و هیأت های اندیشه ورز به بحث درخصوص فواید نماز پرداخت و گفت: نماز هم دارای آثار فردی و هم دارای آثار اجتماعی است. از آثار فردی آن می توان به مسائلی چون آرامش قلبی، توکل به خداوند در انجام امور و دعاها، نظم و ترتیب، طهارت و… اشاره کرد. در مورد آثار اجتماعی نماز نیز می‌توان مواردی چون پرهیز از منکرات، عدالت طلبی، وحدت مسلمین، انفاق و مبارزه با ظلم و… را ذکر کرد.

وی افزود: مهمترین آثار نماز، ایجاد اطمینان و آرامش قلبی در نمازگزار است.” الا بذکر الله تطمئن القلوب “ در تمدن امروز که متاسفانه علیرغم رشد تکنولوژی و توسعه ارتباطات، انسان، خود را تنها تر و رها شده تر از قبل می‌بیند، و بیماری های اعصاب و روان، بویژه انواع افسردگی‌ها و اضطراب ها او را احاطه کرده است، انسان بیش از گذشته، محتاج پیوستن به خداوند و منشأ هستی آفرینش است.

حجت الاسلام سعیدی ادامه داد: نماز امید به رحمت خداوند را در تمامی شرایط استرس را حفظ می‌کند و مانع غلبه احساس یاس و ناامیدی در انسان می‌شود.

وی در پایان نشست هم اندیشی یاوران نماز نماز دانش آموزی شهرستان ایوان گفت: نماز، باعث انس و محبت میان بنده و خدا و نمازگزاران می‌شود، زیرا همه در یک صف بدون توجه به مقام و منصب در برابر قدرت لایزال پیشانی به خاک درگاهش می‌سایند.

 نشست هم اندیشی یاوران نماز دانش آموزی در شهرستان ایوان استان ایلام برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا