اخبارکرمانشاه

اجلاس استانی نماز دانش آموزی در کرمانشاه برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کرمانشاه، اجلاس استانی نماز دانش آموزی در روز چهارشنبه بیست و پنجم بهمن ماه با حضور حجت الاسلام و المسلمین مولوی مدیر ستاد استان، جلالی مشاور استاندار، شهرستانی مسئول دفتر نماینده ولی فقیه و امام جمعه، محمدی مدیر کل و شایسته معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش، مدیران نواحی سه گانه، روسا و مدیران کل ادارات استان، فرماندهی نیروی انتظامی، فرهنگیان و دانش آموزان در تالار شهید بهشتی کرمانشاه برگزار شد.

در این اجلاس مدیر ستاد اقامه نماز استان اظهار داشت: اولویت اول در جهان هستی توحید و اولویت دوم هم عبادت؛ لذا عبادت مفهوم گسترده ای است مثل نماز، روزه، حج، زکات و هدف و انگیزه خلقت عبادت است. اما شاخص ترین و کامل ترین مصداق عبادت نماز است و در بین فروع دین هم نماز هیچوقت تعطیل بردار نیست.

علی مولوی مدیر ستاد اقامه نماز استان با اشاره به پیامهای مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به اجلاسهای سراسری نماز خصوصا اجلاس بیست و نهم و سی ام که معظم له بر توجه به نوجوانان و جوانان و نسل نو و آموزش و پرورش تاکید نموده؛ لذا براین اساس و به منظور توسعه و ترویج فرهنگ نورانی نماز بصورت ویژه فعالیتهای نمازی را در سطح مدارس دنبال می کنیم.

وی در ادامه از اجرای برنامه های مختلف ستاد اقامه نماز با همکاری آموزش و پرورش در سطح مدارس نواحی سه گانه و شهرستانهای تابعه که به حق امسال برنامه های خوبی در جهت تعمیق فرهنگ نماز اجرا کردند تقدیر و تشکر کرد.

علی مولوی این برنامه ها را مکمل برنامه های پرورشی مدارس دانست و خواستار اجرای برنامه های مربوط به توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز، در مدارس شهری و روستایی و عشایری در سطح استان کرمانشاه شد.

مدیر ستاد اقامه نماز استان با اشاره به تبیین اهمیت وجایگاه نماز در سطح استان تصریح کرد: می بایست با استفاده از خرد جمعی و تلاش مضاعف در جهت توسعه و ترویج این فریضه الهی تمام تلاش خود را برای آشنایی و معنوس شدن هرچه بیشتر نسل جوان و نوجوان با نماز در استان به کار بگیریم.

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه نیز با اشاره به اینکه رویکرد آموزش و پرورش رویکرد تربیتی ست گفت : از ابتدای امسال تاکنون ۱۳۶۰ مراسم جشن تکلیف دانش آموزی با حضور ۲۵ هزار دانش آموز برپا شده است.

سلمان محمدی برپایی ۲۴ مراسم پیش اجلاسیه نماز حضور ۷۰۰ نفر از طلاب طرح امین در سطح مدارس استان اجرای طرح سه میم پیوند مسجد مدرسه و منزل در ۱۲۰ مدرسه و فعالیت بیش از ۸۰ هزار دانش آموز طرح مصباح الهدی را از جمله برنامه‌های حوزه نماز آموزش و پرورش استان در سال تحصیلی ۱۴۰۲ ۱۴۰۳ برشمرد.

در این مراسم معنوی برنامه ها اجلاس ازجمله سرود، نغمه خوانی ،مجری گری، قرائت قرآن توسط خود دانش آموزان اجرا شد و در پایان نیز از دانش آموزان و فرهنگیان فعال امر نماز توسط حاضرین تجلیل بعمل آمد.

اجلاس استانی نماز دانش آموزی در کرمانشاه برگزار شد.-3

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا