اخبارفارس

جلسه پرسش و پاسخ دانش آموزی در شهرستان سپیدان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان فارس، در تاریخ دوم بهمن ماه، جلسه پرسش و پاسخ دانش آموزی با حضور حجت الاسلام سقاچی قائم مقام ستاد اقامه نماز استان فارس در محل دبیرستان دخترانه هاجر شهرستان سپیدان برگزار شد.

حجت الاسلام سقاچی در ابتدای این جلسه گفت: دشمنان دین در حوزه های مختلف بالاخص در حوزه ایجاد شبهه افکنی در بین نوجوانان و جوانان و دور کردن آن ها با جامعه دینی و مکان های عبادی و مخصوصاً ایجاد فاصله با روحانیت و شکاف بین آن ها در تلاش هستند. وی دانش آموزان را به تفکر و اهمیت موضوع دین و نماز تشویق کرد.

پرسش و پاسخ دانش آموزی فارس

قائم مقام ستاد اقامه نماز استان فارس در این جمع به سوال یکی از دانش آموزان پیرامون اینکه وقتی ما نمیتوانیم وضو بگیریم تیمم چه فایده ای دارد و اثر آن چیست؟ گفت: تیمم یکی از عبادات است و روح عبادت به معنی واقعی کلمه در آن منعکس می‌شود زیرا انسان پیشانی خود را که شریف ترین عضو بدن و دست ها که مهم ترین اعضای بدن است به خاک میزند و این روح تواضع است. یکی از حکمت های تیمم فروتنی است چرا که انسان می‌خواهد به خالق هستی بگوید در برابر عظمت تو چیزی نیستم.

پرسش و پاسخ دانش آموزی فارس

وی همچنین در جواب یکی دیگر از دانش آموزان در مورد اینکه چرا ما باید نماز را عربی بخوانیم؟ گفت: غنای زبان عربی از جهت واژگانی، ساختاری و معنایی به ویژه در حوزه دین به گونه‌ای است که با دیگر زبان ها قابل مقایسه نیست. طبق بررسی های به عمل آمده برخی از مفاهیم قرآنی در زبان های دیگر معادل ندارد، بنابراین فارسی سازی نماز نمی‌تواند در بردارنده تمامی معانی نماز باشد. همچنین روح نماز در این است که از نظر واژه، معنی و مفهوم آن غنی باشد.

خاطرنشان می‌شود بر اساس برنامه های فرهنگی و آموزشی، جلسات پرسش و پاسخ به صورت مستمر در این شهرستان برگزار می‌شود.

پرسش و پاسخ دانش آموزی فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا