اخبارحوزه ریاستمعاونت فرهنگ، آموزش و پژوهش

جلسه هماهنگی طرح فراغت اردوهای دانش آموزی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز کشور، جلسه ستاد هماهنگی برگزاری طرح فراغت اردوهای دانش آموزی در ایام تابستان، با حضور قائم مقام، معاونین و مدیران ستاد اقامه نماز و مسئول کانون های فرهنگی و تربیتی و نماینده قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش، در روز شنبه، بیست و ششم خردادماه برگزار شد.

سید احمد زرهانی، قائم مقام ستاد اقامه نماز در این جلسه با قدردانی از برگزاری چنین جلساتی که منتج به تصمیمات بهتر برای تحکیم مبانی اعتقادی دانش آموزان می شود، گفت: برگزاری این جلسات را به فال نیک می گیریم و امیدواریم این جلسات استمرار داشته باشد.لازم است نتایج این جلسات منتهی به خط کاری اثرگذار در محیط های فرهنگی، تربیتی، اردوگاهی و فعالیت های تابستانی شود.

وی ادامه داد: آمیختگی فعالیت های فرهنگی هنری، اردویی، آموزشی و تربیتی با نماز بازده کار ما را بیشتر می کند. در کشور طلاب فاضل بسیاری داریم که می توان در مناطقی که دسترسی به مربیان نماز نداریم از ظرفیت آنان استفاده کنیم.

زرهانی با تاکید بر اینکه نمی خواهیم نماز را به دانش آموزان تحمیل کنیم، تصریح کرد: اگر طلاب دانش آموزان را به نماز دعوت کنند برکت دارد و فرزندان این کشور به راحتی وارد گردونه تخریب نمی شوند.

قائم مقام ستاد اقامه نماز با اشاره به تلاش دشمنان برای به انحراف کشاندن نوجوانان و جوانان گفت: اخیرا عده ای از مسلمانان با استفاده از پلتفرم تیک تاک یک دگراندیشی به سود فلسطین ایجاد کرده است.

وی ادامه داد: امروز یک جنگ چندجانبه از طریق فضاهای مجازی در دنیا به راه افتاده است از این‌رو لازم است ما نیز با استفاده از این ظرفیت نسل نو را به نماز دعوت کنیم.

به گفته زرهانی، در دوران کرونا برنامه های متعددی با موضوع معارف نماز در ستاد اقامه نماز تهیه شد که آمادگی داریم این برنامه را در اختیار آموزش و پرورش برای بارگذاری در بستر برنامه شاد قرار دهیم.

قائم مقام ستاد اقامه نماز به ظرفیت کانون های فرهنگی تربیتی آموزش و پرورش نیز اشاره کرد و یادآور شد: در این مراکز می‌توان در فعالیت های هنری از جمله سرود و تئاتر نماز را گنجاند. همچنین می توان طرح پیوند مسجد و مدرسه به پیوند کانون و مسجد تبدیل کرد.

وی با یادآوری اینکه یک خط کاری نماز برای کانون های تربیت داشته باشید، تصریح کرد: اگر مربیان هنر و تربیت بدنی در حوزه نماز وارد شوند از مربیان امور تربیتی اثرگذارتر هستند.

مسئول کانون های فرهنگی و تربیتی آموزش و پرورش نیز در سخنانی با بیان اینکه دستگاه تعلیم و تربیت از اجرای کار مشترک با ستاد اقامه نماز استقبال می کند، گفت: در این طرح مشترک آموزش و پرورش از ظرفیت اردوگاه ها و ستاد اقامه نماز از ظرفیت مربیان تخصصی نماز استفاده کند.

سیدی با بیان اینکه برنامه ریزی برای اوقات فراغت ۱۶ میلیون دانش آموز در طول تابستان کار مشکلی است، ادامه داد: دغدغه اصلی ما تربیت قرآنی و آموزش معارف نماز است که با اجرای این طرح به نتیجه خواهیم رسید.

میرزامحمدی نماینده قرآن و عترت و نماز آموزش و پرورش نیز با بیان اینکه همواره خلا حضور روحانیون در اردوگاه های تابستانی احساس می شد، گفت: روحانیون می توانند در کنار برنامه های اردویی مباحث مربوط به نماز را آموزش و به سوالات دانش آموزان در این زمینه پاسخ دهند.

به گفته وی، نه تنها در طول تابستان بلکه در طول دوران تحصیل، حضور نمایندگانی از ستاد اقامه نماز برای آموزش معارف نماز ضروری است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا