اخبارلرستان

آیین جشن عبادت دانش آموزان دختر مدارس غیر دولتی شهرستان خرم آباد برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان لرستان، آیین جشن  عبادت دانش آموزان دختر مدارس غیر دولتی شهرستان خرم آباد با حضور نماینده ولی فقیه در استان و حجت الاسلام والمسلمین چراغی در تاریخ چهارم بهمن ماه برگزار شد.

مدیر ستاد اقامه نماز در آیین جشن عبادت دانش آموزان دختر مدارس غیر دولتی اظهار داشت: جشن تکلیف خاطره ای شیرین معنوی و تربیتی است که در آن دانش آموزان دختر و پسرکه به این سن رسیده اند در آیین های گروهی با خدایشان عهد می بندند و دستورات دین مبین اسلام را برای رسیدن به تعالی و اوج بندگی تمرین می کنند.

وی گفت: به تکلیف رسیدن، یک عید است، زیرا از نظر عقلی و جسمی دختران و پسران به حدی رسیده اند که خداوند به آنان دستور می دهد و آنها نیز خوشحالندکه خواسته ها و دستورهای او را اطاعت کنند و بنده شایسته او به حساب آیند و در دین اسلام، در صورتی انسان موظف است دستورهای دینی و واجبات را انجام دهد و حرام ها را ترک کند که دارای شرایطی تکلیف چون بلوغ ، عقل ، علم و قدرت باشد.

چراغی تصریح کرد: از سن تکلیف اقامه نماز، روزه گرفتن بر آنان بعنوان یک تکلیف برای دختران پایه سوم ابتدایی و پسران سال سوم متوسطه دوره اول واجب می شود.

این مقام مسئول عنوان کرد: این مراسم با هدف ترویج فرهنگ نماز و مفاهیم معنوی در بین دانش آموزان و خانواده‌ها برگزار شد.

برگزاری آیین جشن عبادت دانش آموزان دختر مدارس غیر دولتی شهرستان خرم آباد برگزاری آیین جشن عبادت دانش آموزان دختر مدارس غیر دولتی شهرستان خرم آباد برگزاری آیین جشن عبادت دانش آموزان دختر مدارس غیر دولتی شهرستان خرم آباد برگزاری آیین جشن عبادت دانش آموزان دختر مدارس غیر دولتی شهرستان خرم آباد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا