آذربایجان شرقیاخبار

جلسه شورای اقامه نماز شهرستان صوفیان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان آذربایجان شرقی، جلسه شورای اقامه نماز شهرستان صوفیان با حضور حجت الاسلام آقاجانی مدیر ستاد اقامه نماز و تفسیر استان، حجت الاسلام مرسلی امام جمعه شهرستان صوفیان، فرجی شهردار صوفیان، دبیر نماز و سایر مسئولین، روز شنبه بیست دوم مهر ماه در بیت امام جمعه برگزار شد.

حجت الاسلام مرسلی با اشاره به اهمیت نماز جماعت های پرشور در ادارات و سازمان ها، گفت: اولا باید مدیران ادارات نسبت به برگزاری پرشور نماز جماعت دغدغه داشته باشند، که یکی از راهکار های پرشور کردن نماز های جماعت حضور خود مدیر است که باید به این امر اهتمام داشته باشد.

وی با اشاره به اهمیت دستگاه آموزش و پرورش، افزود: نماز را باید از کودکی به فرزندانمان یاد دهیم که آموزش و پرورش نباید در این امر کوتاهی کند و با برگزاری دوره های آموزشی و نشست های نمازی تلاش کند تا دانش آموزان با نماز انس گرفته و اهل نماز باشند.

حجت الاسلام آقاجانی با بیان اهمیت مسئولیت پذیری در وظایف محوله، گفت: ما در اداره یک وظیفه قانونی داریم که باید نسبت به آن کوتاهی نکنیم ، اما در مقابل یک وظیفه شرعی هم داریم که باید در قبال نماز، معنویت و مهدویت در ادارات تلاش کنیم.

وی با اشاره به دوره های آموزشی ستاد اقامه نماز، افزود: باید همت کنید تا دوره های آداب و اسرار نماز، مسابقات کتاب خوانی و جشن تکلیف برای فرزندان کارکنان و دانش آموزان، در ادارات و مدارس برگزار شود و سعی کنید با بهره گیری از اساتید بومی دوره های توانمند سازی برای ائمه جماعات ادارات و مدارس برگزار کنید.

جلسه شورای اقامه نماز بخش صوفیان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا