اخبارچهار محال و بختیاری

جلسه کمیسیون تخصصی اجلاس نماز ورزش و جوانان چهارمحال و بختیاری برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان چهارمحال و بختیاری، جلسه کمیسیون تخصصی اجلاس نماز اداره کل ورزش و جوانان استان با موضوع بررسی نقش اداره ورزش و جوانان استان در سی امین اجلاس سراسری نماز و همچنین راهکارهای پاسداشت نماز در بین جوانان، ورزشکاران و کارکنان استان روز دوشنبه، بیست و هفتم آذرماه در درفتر مدیر کل این اداره برگزار شد.

این جلسه با حضور سلیمی سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان، علی یار خدادادی کارشناس نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نماز استان، کیوانی مسئول بسیج ورزشکاران استان و اعضای شورای اقامه نماز این اداره تشکیل شد.

سلیمی سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان ضمن عرض تسلیت ایام سوگواری شهادت حضرت فاطمه زهرا گفت: درباره مقام و منزلت بی بی دوعالم حضرت فاطمه زهرا علیهاالسلام هر چه انسان بیشتر فکر کند و در حالات آن بزرگوار بیشتر تدبر کند، بیشتر دچار شگفتى خواهد شد، تعجب انسان نه فقط از این جهت است که چطور یک موجود انسانى در سنین جوانى مى تواند به این رتبه از کمالات معنوى و مادى نایل بشود، که البته این خود هم یک حقیقت شگفت انگیز است.

سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان در ادامه به اهمیت اقامه نماز اول وقت در بین ورزشکاران اشاره کرد و گفت: خوشبختانه ورزشکاران استان توانسته اند اقامه نماز جماعت اول وقت را اولویت اول خود قرار دهند و حتی در اکثر مسابقات ورزشی، ورزشکاران هنگام پخش اذان و موقع اقامه نماز اول وقت، نماز جماعت برپا خواهند کرد و باید برنامه ریزی های مسابقات ما به گونه ای باشد که مسابقات یا قبل از اذان تمام شوند یا بعد از اذان و اقامه نماز مسابقات شروع شوند.

وی افزود: در تلاش هستیم با همکاری ستاد اقامه نماز استان بتوانیم نمازخانه های ورزشگاه ها و سالن های ورزشی استان و شهرستان شهرکرد را به بهترین شکل تعمیر و تجهیز کنیم و اینکه همه مجتمع های ورزشی ما یک نمازخانه مجهز و ثابتی داشته باشند و بتوانیم با کمک ستاد اقامه نماز استان و جمعی از خیرین یک مسجد در کنار یکی از ورزشگاه های مهم استان بنا کنیم.

سلیمی ابراز کرد: مربیان ورزشی نقش بسیار جدی در امر ترویج نماز در بین ورزشکاران دارند و باید تلاش کنند همیشه در کنار تعلیمات و تمرینات ورزشی، ورزشکاران را موقع نماز به اقامه نماز اول وقت تشویق کنند و بدانند که نماز چقدر می تواند از لحاظ روحی و جسمی به آنان آرامش خاطر دهد.

در ادامه علی یار خدادادی کارشناس نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نماز استان ضمن عرض تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها گفت: رسول خدا (ص) می فرماید، نماز نور چشم من است و در دیگر فرمایشات خود می فرماید، زهرا (س) نور چشم است، مقام نماز و حضرت زهرا (س) به قدری بالا و از اهمیت ویژه ای برخوردار است که رسول الله (ص) آنان را نور چشم خود دانسته است و خداراشاکریم که مجدد قسمت شد در جلسه ای حاضر شویم که موضوع آن مرتبط به نور چشم پیغمر (ص) است.

خدادادی ادامه داد: امام صادق علیه السلام می فرماید، وقتى حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها در محراب عبادت به نماز مى ایستاد، نورش براى اهل آسمان مى درخشید، همان طورى که نور ستارگان براى اهل زمین مى درخشد.

وی با اشاره به تهاجم فضای مجازی به اعتقادات دینی مردم و جوانان افزود: امروز فضای مجازی تبدیل به یک فضای جنگ نرم شده که جنگی تمام‌عیار بوده و در طول تاریخ اسلام بی‌سابقه است و هدف اصلی آن نیز ضربه زدن به اعتقادات جوانان است و باید با فعالیت های گسترده و برگزاری اجلاس های نماز نگزاریم اعتقادات جوانان سست و ضعیف شود.

کارشناس نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نماز استان خاطر نشان کرد: نـمـاز تأثیر به سزایی در زندگی فردی و اجتماعی فرد دارد و نمازگزار در مقایسه با کسی که نماز نمی‌خواند احساس آرامش بیشتری دارد و هـنـگـامی که فرد از طریق نماز روح خود را به معراج می‌فرستد احساس عزت و قدرت می‌کند.

جلسه کمیسیون تخصصی اجلاس نماز اداره کل ورزش و جوانان استان برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا