اخبارمرکزی

جلسه شورای عالی نماز آموزش و پرورش استان مرکزی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان مرکزی، جلسه شورای عالی نماز آموزش و پرورش استان روز دوشنبه بیست و هفتم آذر ماه با حضور حسین مولوی مدیر کل، مریم صالحی معاون آموزش ابتدایی، مجتبی طباطبایی معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش، حجت الاسلام علی رودبارانی مدیر ستاد اقامه نماز استان و اعضاء شورا با موضوع کمیسیون های تخصصی اجلاس سراسری نماز، در محل سالن جلسات اداره کل برگزار شد.

در این جلسه حسین مولوی ضمن خیرمقدم به حاضرین، ضمن ارائه گزارشی از روند اجرای فعالیت های نماز، قرآن و عترت آموزش و پرورش، بر جایگاه و اهمیت اقامه نماز در مدارس تاکید کرد و گفت: حضور یک روحانی فعال در مدارس ضروری است و تجهیز و زیباسازی نمازخانه مدارس در جذب دانش آموزان به نماز جماعت کمک شایانی خواهد کرد.

 سپس حجت الاسلام رودبارانی ضمن تقدیر و تشکر از مدیر کل و مجموعه آموزش و پرورش استان برای تشکیل جلسه و برگزاری فعالیت های مثمر ثمر نمازی در جهت تشویق دانش آموزان به نماز جماعت، بیان کرد: اقامه نماز در مدارس از مهمترین برنامه ها جهت تربیت دینی دانش آموزان و بهره برداری از آن در آینده نزدیک می باشد، به همین جهت برگزاری کمیسیون های تخصصی نماز در دستگاه های مختلف می تواند علاوه بر غنی سازی اجلاس های نماز به رونق نماز در سطح جامعه و به ویژه در آموزش و پرورش بسیار موثر باشد.

وی در ادامه بیان کرد: ما برای رونق نماز مدارس باید به سه محور اصلی، شناخت مخاطبان، اولویت بندی آنها، شناخت ظرفیت های مادی و معنوی آنها و نقاط قوت و ضعف آنان توجه داشته باشیم و براساس این محورها راهکارهای مناسب و قابل اجرا ارائه کنیم.

مدیر ستاد اقامه نماز استان مرکزی افزود: برای رسیدن به اهداف خوب، باید برنامه هایی در سه مقطع کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت، برنامه ریزی کنیم و به نحوه اجرای تمامی برنامه ها، سرکشی و نظارت و ارزیابی کامل را داشته باشیم.

رودبارانی خاطر نشان کرد: یکی از عوامل مهمی که در داخل مدرسه می تواند کمک بسزایی در جهت رونق بخشی اقامه نماز جماعت مدارس داشته باشد فعال کردن هیئت های اندیشه ورز مدارس است.

وی در پایان از زحمات و پیگیری خوب مدیرکل آموزش و پرورش استان در جهت توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز مدارس قدارنی کرد.

جلسه شورای عالی نماز آموزش و پرورش استان مرکزی برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا