اخبارکهگیلویه و بویراحمد

جلسه شورای عالی نماز آموزش وپرورش کهگیلویه وبویر احمد برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کهگیلویه وبویر احمد به نقل از خبر گزاری آفتاب دنا جلسه شورای عالی نماز و فعالیت های قرآن و عترت آموزش وپرورش با حضور مدیر کل آموزش و پرورش استان، مدیر ستاد اقامه نماز و معاونت پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش روز یکشنبه ۵شهریور در سالن جلسات آمزش وپرورش برگزار گردید.

مدیر کل آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد در این جلسه به اهمیت نماز اشاره کرد و گفت: این جلسه با هدف تامین ائمه جماعات روحانی مدارس در سال تحصیلی جدید و برگزاری دوره توانمند سازی ائمه جماعت روحانی و کیفیت بخشی طرح آموزش عملی نماز در دوره ابتدایی برگزار شد.

عزت خواه افزود: نماز در زندگی معصومین (ع) از اهمیت بالایی برخوردار بوده است و درباره اهمیت نماز می‌توان گفت که اصل و اساس دین است و معلمان ما باید در مدارس بستری را فراهم کنند تا دانش آموزان به نماز اهمیت بدهند.

مدیر ستاد اقامه نماز استان کهگیلویه و بویراحمد نیز در خصوص اهمیت نماز و جایگاه فریضه الهی و پرستش خدای یکتا و ذکر و یاد خالق هستی، برکات انجام این واجب و نیز راه های تبلیغ و گسترش و تعمیق نماز مطالبی را به سمع و نظر حاضرین رساند.

حجت الاسلام والمسلمین قاسمی با تاکید بر ظرفیت عظیم جامعه معنوی و دینی دانش آموزان گفت: آموزش و پرورش استان در برگزاری هرچه بهتر مراسمات قرآنی و توجه ویژه به نماز جماعت در مدارس در دستور کار خود قرار دهد.

معاونت پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان نیز افزود: احیای مجدد اتاق فکر و کارگروه مشترک ستاد اقامه نماز و آموزش و پرورش، تولید محتوای مناسب و متناسب مخاطبین دستگاه اعم از کتاب، کلیپ و …، استفاده از حلقه های موثر میانی همچون بسیج فرهنگیان، انجمن های اسلامی دانش آموران، دانشجو معلمان، جامعه مداحان به عنوان یاوران نماز در آموزش و پرورش از مواردی است که می تواند باعث ترویج فرهنگ نماز شود.

حجت دبیقی افزود: در بحث نماز جماعت در مدرسه ما از ظرفیت طلاب طرح امین در مدارس با همکاری حوزه علمیه استفاده خواهیم کرد.

جلسه شورای عالی نماز در کهگیلویه وبویر احمد

جلسه شورای عالی نماز در کهگیلویه وبویر احمد

جلسه شورای عالی نماز در کهگیلویه وبویر احمدجلسه شورای عالی نماز در کهگیلویه وبویر احمد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا