آذربایجان شرقیاخبار

جلسه شورای اقامه نماز اداره کل غله استان آذربایجان شرقی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان آذربایجان شرقی، جلسه شورای اقامه نماز اداره کل غله استان با حضور حجت الاسلام آقاجانی مدیر ستاد اقامه نماز و تفسیر استان، حجت الاسلام نجفی نمایندگی ولی فقیه در جهاد کشاورزی، شاهدی مدیر کل غله استان و سایر اعضای شورا، روز سه شنبه نوزدهم تیر ماه در سالن جلسات اداره غله برگزار شد.

حجت الاسلام آقاجانی ضمن عرض تسلیت ایام عزاداری ماه محرم و بزرگ داشت یاد و خاطره دبیر نماز سابق اداره، مرحوم حجت الاسلام ذبیحی و تشکر از دبیر جدید حجت الاسلام کرمی و نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی با اشاره به پیام های نهضت عاشورا، گفت: همانطور که نماز خواندن به عنوان مسلمان برای ما واجب است در کنار این باید اقامه نماز کنیم، امام حسین علیه السلام با اقامه نماز در مقابل چشمان لشکر یزیدیان نهایت اهمیت اقامه نماز را در وسط میدان جنگ نشان داد در صورتی که می توانست داخل خیمه نماز بخواند ولی مقابل همگان ایستاد و امر خدا را اجابت کرد.

وی با تاکید بر لزوم بستر سازی برای اقامه نماز، افزود: باید در ادارات به مکان، تمیزی، وسعت نماز خانه ها توجه شود و برای ترویج امر نماز دوره های آداب و اسرار نماز گذاشته شود و در مرحله بعد آسیب شناسی و نظارت بر عملکرد صورت پذیرد.

حجت الاسلام نجفی با اشاره به سوره اسراء، گفت: عیار انسان به اندازه عشق او است و همانطور که طلا هر قدر عیارش بیشتر باشد ارزش آن هم بیشتر می شود، و مثل آهن نیست که زیر پا افتاده باشد، عشق همان چیزی هست که در لیوان دیگری آب خوردن برای خیلی ها پسندیده نیست ولی آب خوردن در لیوان فرزند خیلی هم گوارا است و این اشاره به عشق دارد. اگر انسان عاشق باشد در نماز تیر از پا می کشند احساس درد نمی کند.

وی ادامه داد: انتطار رهبری از ما مهندسی فرهنگی است یعنی ما نباید مخاطب اداری را با مخاطب مسجدی یکسان بینیم، معمولا اذهان مخاطب اداری پر از شبهات و سوالات دینی است و ما باید برنامه های خود را نسبت به مخاطب اجرا کنیم.

وی با بیان اهمیت مدیریت در مجموعه ها، تصریح کرد: در هر اداره ای مدیر خودش به امر نماز اهتمام داشته باشد قطعا ما شاهد توسعه و ترویج نماز خواهیم شد، مانند درختی که ریشه هایش اگر سالم باشد میوه ها و برگهایش هم سالم می شود.

شورای اقامه نماز غله تبریز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا